Galeria pod Oknem - wystawa Pracowni Rzeźby DK Boguszowice - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Galeria pod Oknem – wystawa Pracowni Rzeźby DK Boguszowice

19 listopada 2023 17:00 9 stycznia 2024 17:00

Zapraszamy do Galerii pod Oknem na wystawę prac uczestników zajęć Pracowni Rzeźby i Rysunku Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

Galeria „Pod Oknem” ma już swoją bogatą historię. Jej działalność rozpoczęliśmy 12 lutego 2022 roku, właśnie wystawą prac uczestników Pracowni Rzeźby prowadzonych przez naszego świetnego instruktora Janusza Kurtka. 

Swoje prace wystawią: 

  • Janusz Kurtek
  • Michał Ogierman
  • Tadeusz Mura
  • Rubin Granek

oraz zaproszeni Goście

Pracownia Rzeźby i Rysunku w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach kryje w sobie wyjątkowy klimat podziemnych korytarzy, gdzie w twórczej ciszy, słychać dźwięki kreowanych dzieł, tworzonych w różnych materiałach: glinie, drewnie, kamieniu, papierze i tworzywach sztucznych. Atmosferę sztuki dla uczestników pracowni roztacza Janusz Kurtek – rzeźbiarz i rysownik, legenda rybnickiej rzeźby, ocean cierpliwości i fantastyczny pedagog. Prawie od 10 lat prowadzi Pracownię Rzeźby dla dorosłych w naszym Domu Kultury, gdzie organizuje wyjątkowe zajęcia stałe, warsztaty i wystawy. Nasz Mistrz z pasją poszukuje tematów do autorskiej pracy. W swych dziełach inspiruje się subiektywnymi odczuciami i obserwacją rzeczywistości, które charakteryzują symboliczny, jak isatyryczny, przekaz postaci czy zdarzeń. Dzieli się szeroką wiedzą techniczną o materiałach budowlanych, tworzy szczególnie w metalu, jednocześnie z powodzeniem wykorzystuje inne techniki. Jego otwartość na sztukę inspiruje wszystkich. 

Pracownię współtworzy grupa pasjonatów i poszukiwaczy artystycznych doznań, zarówno realnych, jak i fantastycznych, które pociągają za sobą ich wyobraźnię w różnorodną tematykę i surowce: 

Michał Ogierman – realista poruszający się z mistrzowską pasją w drewnie i glinie. W rzeźbie dotyka wątków naznaczonych symbolami duchowości.

Tadeusz Mura – symbolista wydobywający z gliny i tworzyw sztucznych postaci, które poruszają obserwatora formą i uwiecznionym w nich ruchem.

Rubin Granek – miłośniczka fantastyki i realizmu, ze świeżym podejściem do pracy twórczej, w której spełnia swoje artystyczne pasje w kontekście rzeźby i rysunku. 

W Galerii Pod Oknem eksponujemy prace uczestników zajęć Pracowni Rzeźby i Rysunku DK Boguszowice oraz zaproszonych gości do 9 stycznia 2024 r.

Wernisaż rozpocznie się o g. 17.00.
Wstęp bezpłatny.

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top