Galeria pod Oknem - Maria Budny-Malczewska - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Galeria pod Oknem – Maria Budny-Malczewska

22 października 2022 17:00 30 listopada 2022 18:00

Zapraszamy do Galerii pod Oknem na wystawę doskonale znanej artystki. Dla Marii Budny-Malczewskiej malarstwo i rysunek to wielka pasja, dzięki której tworzy, ale także inspiruje innych.

Polecamy wystawę zatytułowaną: poWIDOKI – „Staram się zaprowadzić na obrazie pewien artystyczny porządek, który widz odbiera jako poczucie ładu, ciszy, spokoju, harmonii.”
Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę wydawniczą, aranżuje przestrzeń ekspozycyjną oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne dla młodzieży i dorosłych, ucząc ich prawideł malarstwa.

fot. fb Maria Budny-Malczewskiej

Maria Budny-Malczewska – wykształcenie artystyczne zdobyła w Liceum Plastycznym w Bielsku i na Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Tytuł magistra sztuki uzyskała w 1979 roku.
Jej pasją jest malarstwo, rysunek, projektowanie oraz praca z ludźmi jako animator kultury i sztuki, pedagog prowadzący od 20 lat grupę malarską Artystycznie Aktywni oraz warsztaty z rysunku i malarstwa studyjnego dla młodzieży zainteresowanej studiami artystycznymi i architektonicznymi.
Zorganizowała w Rybniku kilka edycji Festiwalu Sztuki Współczesnej oraz kilka projektów artystycznych z seniorami i osobami specjalnej troski. Brała udział w projektach UE we Włoszech, Portugalii i Irlandii.
Jest autorką kilkunastu wystaw malarskich indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

W 2017 roku została uhonorowana tytułem Człowieka Roku w dziedzinie kultury oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wernisaż wystawy 22 października będzie unikalną okazją do spotkania z artystką. Prace będzie można podziwiać aż do końca listopada!

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top