Galeria pod Oknem - Maria Budny-Malczewska - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Galeria pod Oknem – Maria Budny-Malczewska

22 października 17:00 30 listopada 18:00

Zapraszamy do Galerii pod Oknem na wystawę doskonale znanej artystki. Dla Marii Budny-Malczewskiej malarstwo i rysunek to wielka pasja, dzięki której tworzy, ale także inspiruje innych.

Maria Budny-Malczewska – artystka uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę wydawniczą, aranżuje przestrzeń ekspozycyjną oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne z młodzieżą ucząc ją prawideł malarstwa. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Rybnik-Europa. Maria Budny-Malczewska urodziła się w Rybniku. Wykształcenie artystyczne zdobyła w Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

fot. fb Maria Budny-Malczewskiej

Po okresie wrocławskim, powróciła do Rybnika. Kilkanaście lat prowadziła Dział Sztuki w Muzeum w Rybniku, gdzie zgromadziła wielką kolekcję sztuki współczesnej, artystów głównie z naszego regionu. Organizowała wiele wystaw i warsztatów. Po zakończeniu pracy w muzeum związała się z Fundacją Elektrowni Rybnik, gdzie współtworzyła „Rybnik Art Festival”. Współtworzy także galerię sztuki w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, w którym prowadzi zajęcia z „arteterapii”. Swojego talentu udzieliła w ramach pięciu projektów teatralno-plastycznych z seniorami i niepełnosprawnymi. Wiele satysfakcji daje jej obecnie praca z młodzieżą, którą przygotowuje z rysunku i malarstwa na studia artystyczne i architekturę.

Za swoją działalność w dziedzinie krzewienia kultury i sztuki ponownie nominowana do tytułu „Człowieka roku 2016” w Rybniku w kategorii Kultura.

Wernisaż wystawy 22 października będzie unikalną okazją do spotkania z artystką. Prace będzie można podziwiać aż do końca listopada!

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top