Galeria pod Oknem - M6 Kolektyw - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Galeria pod Oknem – M6 Kolektyw

23 września 18:30 26 października 20:00

Zapraszamy galerii DK Boguszowice! Przytulna, jasna i optymalnie zaadaptowana przestrzeń wystawiennicza w DK Boguszowice jest miejscem pełnym ciekawych i intrygujących wydarzeń artystycznych.

W Galerii pod Oknem kolejna niezwykłe wydarzenie! Tym razem zapraszamy na wystawę prac kolektywu fotografików Grupa M6, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku.

Grupa M6 to zbiór utalentowanych osób o bardzo różnych temperamentach twórczych. Każdy uprawia tutaj taką dziedzinę fotografii, która mu najbardziej odpowiada. W ich twórczości odnajdziemy zatem portrety, fotografię uliczną, abstrakcję w fotografii, łączenie fotografii z grafiką komputerową i wiele innych.

Do każdego ich zdjęcia dopięta jest swoista filozofia. Nie znajdziecie wśród nich zdjęć oczywistych – kadry są niezwykle przemyślane. Te zaś mają skupić odbiorców na pewnych konkretnych rzeczach, wzbudzając refleksje.

Grupa M6 to z pewnością sztuka nowoczesna, postmodernistyczna, a jednocześnie trudna do jednoznacznego zaklasyfikowania. Nie da się jej zamknąć w sztywnych ramach, ponieważ wymyka się jednoznacznej interpretacji i nieustannie zaskakuje swoją pomysłowością oraz nieszablonowością.  Wystawy M6 każdorazowo cechuje stosunkowo mała ilość wspólnych mianowników konceptu, estetyki oraz stylu, co zarazem stanowi paradoks grupy – głównym postulatem jest bowiem nadrzędność istoty obrazu względem jego właściwości. Na ogół ekspozycje M6 stanowią zbitkę wielu pomniejszych, niezależnych wystaw, połączonych jedynie lub aż wysiłkiem jednej pracowni.

W skład grupy wchodzą obecnie:

  • Izabela Matuszczyk
  • Piotr Hajduga
  • Jacek Komorowski
  • Marcin Komorowski

Warto odwiedzić profil grupy M6 na FB

Wernisaż odbędzie się o g. 18:30 – wstęp bezpłatny!
Przed wernisażem zapraszamy na koncert o 16:30 w klimatach rock&blues zespołu PROSTO do parku boguszowickiego. Więcej na Koncert PROSTO

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top