Gala Teatralna uczestników zajęć Teatru Kiwi oraz Małe Kiwi - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Gala Teatralna uczestników zajęć Teatru Kiwi oraz Małe Kiwi

14 czerwca 18:00 19:00

Zapraszamy na podsumowanie sezonu artystycznego 2022/23 naszych najmłodszych aktorów. Niech zabrzmią wielkie brawa na widowni!

Gala Teatralna to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzi aktorzy zaprezentują swoje umiejętności na scenie. To świetna okazja, aby wszyscy miłośnicy teatru, rodzice, przyjaciele oraz nauczyciele mogli zobaczyć, jak młodzi aktorzy rozwijają swoje talenty i jak pracują w grupie, aby stworzyć swoje piękne spektakle.

W teatrze bardzo ważne są dla niej emocje oraz prawda, dobro i piękno, które mody człowiek chce przekazywać poprzez zabawę w teatr. Relacja dziecka z szeroko pojętą sztuką oraz jego twórczy rozwój jest oparte o jej pedagogiczne podejście, komunikację, bezpieczną przestrzeń do wyrażania myśli i uczuć oraz działania arteterapeutyczne. Podążając za słowami Cathy A. Malchiodi “ sztuki piękne są potężnym narzędziem komunikacji. [..] a ekspresja artystyczna jest metodą wizualnego wyrażania myśli i uczuć…”. Teatr to połączenie wszystkich sztuk przez co ma ona swoją wyjątkowość. 

Teatr jest pięknym przykładem ilustracji nas samych w ruchu, głosie, postaci. Dla dzieci to wielki świat wyobraźni, który jest najpiękniejszą przestrzenią wyrażania siebie. Budując postać młodzi aktorzy mierzą się z tremą, budują własne poczucie wartości i odwagę. To scena pozwala im uczyć się jak wytrwać, jak być konsekwentnym i zdyscyplinowanym.

Tak wiele wartości i zabawy w naszych zajęciach dzięki wspaniałej instruktorce. Magdalena Marta Martyniak od kilku lat w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach tworzy grupy teatralne Kiwi i Małe Kiwi oraz Teatralny Zawrót Głowy.

Magdalena Marta Martyniak – instruktorka teatralna, artystka, pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka, a wolnych chwilach poetka. Przez całe życie związana ze sceną, szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną, a w szczególności z edukacją teatralną. 

Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz Edukacji Kulturalnej na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2020-2021 aktywnie działała w programie Partnerek Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

Prowadzi wiele dziecięcych zespołów. W czerwcu 2022 roku, uczestniczyła w projekcie “Arteterapia” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie wspierała twórczo ukraińskie rodziny.  Ma na swoim koncie wiele spektakli, a ze świeżo wyklutej pasji do teatru lalki i cienia tworzy autorskie spektakle dla dzieci. Reżyseruje, organizuje i uczestniczy w wielu projektach w Polsce, a w szczególności na Śląsku.

5zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top