Gala Muzyczna uczestników zajęć Wokalnych, Gitary i Pianina - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gala Muzyczna uczestników zajęć Wokalnych, Gitary i Pianina

16 czerwca 17:00 18:00

Zapraszamy na Galę, która jest owocem pracy podczas sezonu artystycznego 2022/23 naszych warsztatów. Uczestnicy naszych zajęć pod okiem wybitnych instruktorów ćwiczą grę na pianinie, gitarze i uczą się śpiewu. Na scenie zobaczycie utalentowanych młodych artystów!

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”. /Platon/

Nauka gry na instrumentach, czy nauka śpiewu sprawiają że rozwijamy się wszechstronnie. Muzyka wspomaga rozwój intelektualny, naukę języków obcych, matematyki, zdolności percepcyjno – motorycznych,  kompetencji społecznych, itd.. To jedna z najbardziej poruszających dziedzin sztuki.

Nasi instruktorzy:

Joanna Spandel – sopranistka, nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i zagranica. Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki.

Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej. Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Karol Husak – pasjonat muzyki, pedagog, instruktor gitary, a od niedawna także pisarz. W styczniu 2023 zadebiutował powieścią pt: „Niedopasowany”. Związany z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach jako instruktor udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu), po zaawansowane techniki gry i improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów – w przeszłości Akustyczna Historia, Whatever, obecnie współtworzy repertuar Projektu MRZenie.

Dorota Fukała-Wołczyk – instruktorka gry na pianinie, odkąd pamięta muzyka była jej pasją, Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Teorii i Edukacji Muzycznej. Finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Instrumentalnego w Olsztynie. Brała czynny udział w dniach otwartych na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Od 2007 współtworzyła i dyrygowała zespołem Lege Artis w Pszowie z którym koncertowała we Francji. Od 2011 dyrygent chóru Słowiczek w Rybniku-Popielowie oraz chóru Harmonia w Jejkowicach.

5zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top