DZIEŃ KOBIET - Spotkanie z Katarzyną Nosowską oraz warsztaty rozwojowe - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DZIEŃ KOBIET – Spotkanie z Katarzyną Nosowską oraz warsztaty rozwojowe

5 marca 2022 15:30 20:30

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet DK Boguszowice zaprasza na spotkanie autorskie z jedną z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych osobowości polskiej sceny rockowej ostatnich kilkunastu lat – Katarzyną Nosowską – autorką książek „A ja żem jej powiedziała” i “Powrót z Bambuko”.

W tym dniu także warsztaty rozwojowe do wyboru: Medytacja uważności z życzliwością lub Joga w Mieście, na finał relaksacja z Muzykoterapią głosem. W trakcie wydarzenia muzyka na żywo, wystąpi portugalski gitarzysta JOÃO DE SOUSA.

Program:
15:30 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską – Sala Widowiskowa
17:15 – Muzyka na żywo – JOÃO DE SOUSA – Sala Lustrzana

Warsztaty rozwojowe do wyboru:
18:00 – 19:00 – Medytacja uważności z życzliwością / U-zdrowisko – Sala Kameralna
18:00 – 19:00 – Joga w Mieście – Sala Widowiskowa
19:15 – 20:15 – Muzykoterapia głosem – Relaksacja / Szałas Rozwoju – Sala Kameralna

Strefa GASTRO: Fit & Food, Kapka Wina
Organizator: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach 
Współpraca: KAYAX

Bilety:

spotkanie z Katarzyną Nosowską:

50 zł – normalny, 40 zł – ulgowy (senior, uczeń, student) – KUP BILET

Wybrany warsztat rozwojowy*: 30 zł

Medytacja uważności z życzliwością – KUP BILET
Joga w Mieście – KUP BILET
Muzykoterapia głosem – Relaksacja – KUP BILET

* Potwierdź SMS-em swój udział w warsztatach, podając Imię i Nazwisko oraz nazwę Warsztatu –
885 605 588


Spotkanie z Katarzyną Nosowską

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość.
Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, która stała się bestsellerem roku 2018 .


Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje, jesienią 2018 ukazał się jej kolejny solowy album BASTA, który szybko pokrył się złotem. Tym razem za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał FOX Król, którego mocnymi beatami tętni ten krążek. To zbiór 11, bardzo osobistych w warstwie tekstowej, utworów, jak sama Nosowska mówi – „to najważniejsza płyta”.
Artyści za tę płytę zostali uhonorowani Fryderykiem. Nowy materiał można było usłyszeć na żywo podczas wielu festiwali i w całości wyprzedanych jesienno-zimowych tras koncertowych – „NOSOWSKA na tłusto i BASTA”. Jesienią 2020 roku premierę miała druga książka Katarzyny Nosowskiej „Powrót z Bambuko”, która już w przedsprzedaży biła rekordy popularności. To książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.


Muzyka na żywo: João de Sousa


João de Sousa
– urodzony w Portugalii, od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Podczas solowego koncertu w DK Boguszowice zaprezentuje utwory zarówno z albumu „Furacão”, jak i z albumu „Fado” nagranego z Bastarda Trio. Ale to nie wszystko – pojawi się też kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado.
Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae – przekształcając ich elementy na własny muzyczny język. Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, czy z Arielem Ramirezem.
João de Sousa ma na swoim koncie trzy autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się również na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7” oraz w albumie „Siesta vol. 11” Marcina Kydryńskiego.
W roku 2021 ukazał się najnowszy album artysty: Furacão [Huragan]. Furacão jest płytą, na której João de Sousa objawia lżejszą i bardziej roztańczoną część swej osobowości, nie rezygnując w żadnej mierze ze szczerości, która cechuje całą jego artystyczną twórczość.  

fot. Mikołaj Starzyński


Warsztaty rozwojowe do wyboru:

Medytacja uważności z życzliwością

Medytacja uważności jest medytacją świecką. Jest czymś, czego uczymy się, choć istnieją ludzie, którzy posiadają zdolność bycia uważnym od urodzenia… (jak nasi dziadkowie) . Możemy uczyć się medytacji podczas praktyki formalnej, aby zastosować ją w życiu codziennym i żyć bardziej kolorowo, a spokojniej. Kiedy uważność spotyka się w naszym życiu z życzliwością, zwiększamy swoje szanse na bycie szczęśliwym. Nawet w trudnych czasach. Najprościej ujmując uważność to świadoma obecność, obecność w teraźniejszości, a życzliwość to łagodność z jaką podchodzimy do życia. Życzliwość to pragnienie aby wszystkie istoty były szczęśliwe, wolne od cierpienia, to docenianie pozytywnych stron życia. Życzliwość jest bezstronna… Życzymy szczęścia pomimo wszystko… To miłość… Dobro… Bezinteresownie… Bezinteresowność to brak lgnięcia do tego, co lubimy, odrzucania tego czego nie lubimy i obojętność wobec tego, co nas interesuje. To nie jest proste… Żyjemy oceniając nasze otoczenie… Wszystko co nas otacza. Albo coś lubimy, albo czegoś nie lubimy… A życzliwość jest od tego niezależna. Życzliwość jest.

„Nie czekaj aż wszystko stanie się łatwiejsze, prostsze, lepsze. Życie zawsze będzie skomplikowane. Naucz się być szczęśliwy już teraz. Inaczej stracisz swój czas”.

Prowadząca: Aneta Wychorska

Naturopatka – Diagnozuje wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, następnie dobiera indywidualne zalecenia mając do dyspozycji neurorefleksologię, ziołolecznictwo, dietetykę wg TMC, suplementację, aromaterapię, bańki, moksę, pracę z emocjami i traumami wg metod z zakresu biologii totalnej. Jej pasją są medytacje Mindfulness (uważności).

Prowadzi Kursy Życia w oparciu o medytację uważności Mindfulness MBLC. Jest pomysłodawczynią i opiekunką Uzdrowiska Jastrzębie (www.u-zdrowisko.pl) oraz Olejarni Uzdrowisko. Kocha swoje życie, kocha ludzi i wszystkie żywe istoty.


Joga w Mieście

Każdy z nas żyje rytmem miasta. Życie w mieście to życie w nieustannym biegu, ciągłym pośpiechu. Żyjąc pulsem miasta ulegamy jego wpływom, poddajemy się jego dynamice. Praktyka jogi pozwala na złapanie równowagi, daje spokój, pozwala na wyciszenie i kontemplację chwili, na bycie tu i teraz. Joga w mieście to moment relaksu, spotkania z samym z sobą, moment pełnej koncentracji na własnym ciele i psychice, wsłuchanie się we własne potrzeby. To chwila
zatrzymana w czasie. Praktyka jogi jest dla każdego niepowtarzalnym osobistym przeżyciem, indywidualna ścieżką rozwoju. Tutaj ciało łączy się z ruchem, umysłem i oddechem doprowadzając w efekcie do poczucia równowagi, odprężenia i harmonii.

Aby zacząć, nie musisz być elastyczny, silny, zwinny czy rozciągniętym to dzięki, ćwiczeniom pod okiem nauczyciela będziesz kształtować te cechy. Joga powięziowa jest praktyką jogi, która skupia się na znalezieniu balansu: między napięciem a rozluźnieniem, wysiłkiem a bezwysiłkowością. Jest praktyką, która pozwala na znalezienie relacji swojego ciała względem grawitacji. Jest pracą w bezruchu i w ruchu, pozwalającą poczuć swoje ciało. 

Prowadząca: Magdalena Niemczyk

instruktorka Jogi (Dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, uzyskany po trzech latach praktyki i 3 latach intensywnego kursu nauczycielskiego pod okiem Romana
Grzeszykowskiego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara).

Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Jurka Jaguckiego, Lois Steinberg , Corin Biria, Christophera Tissot.

„Początek mojej praktyce dała potrzeba świadomej pracy z ciałem, jogi dotknęłam gdzieś w przelocie… Wakacyjny warsztat, pod raz pierwszy od lat „zatrzymałam się” właśnie… na macie. Już wtedy wiedziałam, że nie będzie to epizod jednorazowy, miałam szczęście trafić do najlepszych nauczycieli . Początkowa fizyczność pracy w jodze zaczęła oddawać pola skupieniu, precyzji, uważności. Kiedy ciało wzrasta w siłę, kiedy praca nabiera precyzji to
codzienności znajduje balans, równowagę i dystans. Wciąż jestem zafascynowana pełną współpracą ciała i umysłu. To droga która nigdy się nie kończy, spotkanie ciała i umysłu na ścieżce jogi, to droga do pełniejszego, bardziej świadomego życia.”

www.jogawmiescie.pl


Muzykoterapia Głosem – Relaksacja

Sesje relaksacyjne Muzykoterapia Głosem wspierają w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiając sprawność oddechu i mowy. W dźwiękach własnych i grupy, pogłębiamy rozwój osobisty, aby rozbudzić kreację w połączeniu z intuicją.
Dzięki doświadczeniu wibracji dźwięków uwalniamy nadmiary, które już nie służą, by poczuć wspólnotę, wspierającą w rozwijaniu relacji. Regularna praktyka pozwala na odkrywanie osobistych odsłon, by ukoić zranienia na wielu poziomach, w celu swobodnego podejmowania wyzwań i umocnienia się w własnej prawdzie. Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Podczas warsztatu zadbamy o rozluźnienie ciała, głęboki oddech i prawidłową emisję, dzięki praktyce oddechowo-głosowej, której towarzyszą relaksacyjne i etniczne instrumenty. Głos jest bezpiecznym naturalnym narzędziem uwalniającym niewypowiedziane. Łącząc wiedzę wielu dziedzin, głównie: muzykoterapii, psychosomatyki, psychologii, fizyki dźwięku, muzyki, teatru i geologii oraz wieloletnie doświadczenie trenerskie i sceniczne, Mariola Rodzik-Ziemiańska stworzyła autorskie metody pracy z ciałem, głosem i oddechem w celu odkrywania mocy naturalnego głosu.

Mariola Rodzik Ziemiańska

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska 

trenerka trwałego rozwoju (Certyfikat Szkoły Trenerów Meritum) i muzykoterapeutka (Certyfikat Muzykoterapii Integralnej w ASTO); absolwentka Politechniki Wrocławskiej (mgr inż. Geoinżynierii); aktorka pieśni (Kurs teatralny “Ziemia-Pieśń” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego). Uczestniczka wielu kursów i warsztatów: psychologicznych oraz poświęconych pracy z ciałem, a także praktyk: teatralnych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.
Wokalistka formacji Zawiało, TOMrzy i Mrzenie; prowadząca Teatr Korzeni, starsza spec. ds. artystycznych i edukacji kulturowej oraz koordynatorka działań artystycznych w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach; animatorka Portu Sztuki i współzałożycielka Szkoły z Wyboru w Rybniku. www.muzykoterapiaglosem.pl

fot. Mateusz Paszek

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top