Pogaduchy o seksie z Alicją Długołęcką oraz koncert Mai Kleszcz B.L.UES na Dzień Kobiet - DK Boguszowice

das Medikament Sildenafil €139.35
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pogaduchy o seksie z Alicją Długołęcką oraz koncert Mai Kleszcz B.L.UES na Dzień Kobiet

4 marca 16:30 20:30

Dzień Kobiet w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach to cykliczne święto rozwoju i sztuki, na które zapraszamy już po raz piąty! Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was unikalne propozycje.

Wyjątkowym gościem tej edycji będzie edukatorka seksualna i psycholożka ALICJA DŁUGOŁĘCKA, promująca swoją najnowszą książkę „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.

Na finał sentymentalna podróż, w którą zabierze nas MAJA KLESZCZ w repertuarze B.L.UES, prezentując kultowe utwory skomponowane przez Tadeusza Nalepę, autorstwa Bogdana Loebla.

W tym dniu także Strefa SPA i Strefa GASTRO, specjały dla ciała, umysłu i ducha: pyszności kawiarniane, naturalne kosmetyki, zielarskie porady, masaż relaksujący, degustacja herbaty i craftowych chmielowych smaków…

Bilet obejmuje spotkanie z Alicją Długołęcką oraz koncert Mai Kleszcz, 4 godziny wyjątkowej atmosfery i dobrych relacji.

Program:

16:30 – Strefa GASTRO oraz Strefa SPA, Sala Lustrzana i Kameralna,

17:00 – Spotkanie z Alicją Długołęcką poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska, Sala Widowiskowa,

19:30 – KONCERT B.L.UES Maja Kleszcz, Sala Widowiskowa.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.


SPOTKANIE AUTORSKIE:

Alicja Długołęcka – edukatorka seksualna, psycholożka i pedagożka. Doktor nauk humanistycznych. Wykładowca na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi praktykę w Centrum Terapii Lew-Starowicz.

Jest autorką licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej m.in. monografii „Edukacja seksualna”, „Zwykłej książki, o tym skąd się biorą dzieci”, „Seks na Wysokich Obcasach” oraz najnowszej „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu „zdrowia seksualnego”. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z seksualnością kobiet i osób z różnymi niepełnosprawnościami. Współpracuje z różnymi fundacjami i prowadzi projekty badawcze z tego zakresu. Jako edukatorka seksualna zajmuje się poradnictwem w zakresie szeroko pojętej edukacji seksualnej w różnych fazach życia: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet  – Najnowsza książka Alicji Długołęckiej to nietypowa wersja edukacji psychoseksualnej dla dojrzałych kobiet w postaci książki-przewodniczki. W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach autorka rozprawia się ze stereotypem „starej baby z uderzeniami fal gorąca. Autorka oraz jej rozmówczynie (Agnieszka Czapczyńska, Katarzyna Skórzewska, Iwona Demko, Izabela Cisek, Izabela Dziugieł, Agnieszka Graff, Maria Beisert, Magdalena Środa, Ewa Woydyłło, Wirginia Szmyt „DJ Wika”) poprowadzą Cię przez swoje najbardziej osobiste doświadczenia. Ile kobiet, tyle doświadczeń, dróg i emocji… I chociaż nie ma gotowych odpowiedzi, ta książka może okazać się pomocna w odnalezieniu ich w samej sobie.


KONCERT:

„B.L.UES” Mai Kleszcz to niezwykły, rocznicowy album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, Mistrza stylistyki polskiego bluesa, który w 2022 roku obchodzi 90’lecie swoich urodzin. Usłyszymy nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) oraz nowe aranżacje piosenek, które Loebl specjalnie napisał dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak.

Premiera koncertowa programu „B.L.UES” miała miejsce podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współtworzyły ją animacje Mariusza Wilczyńskiego, którego charakterystyczna kreska zdobi okładkę płyty.

Muzycznie pełno tu do tego do czego Maja przyzwyczaja od lat. Wysmakowanych wokalnych odniesień do starego bluesa, jazzu i szacunku dla tego co najlepsze w stylu retro. 100-letnia gitara akustyczna, kontrabas, saksofon i perkusja trącana miotełkami by dopełnić brzmienia vintage…

Maja Kleszcz przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych artystka zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

Media o płycie B.L.UES: 

  • POLITYKA: Prawdziwy majstersztyk,
  • NEWSWEEK: Świetny blues.
  • CO JEST GRANE: Potrafi wywołać ciarki, brzmiąc tak, jakby odprawiała czary.
  • ZWIERCIADŁO: Maja Kleszcz miała jak zwykle, oryginalny pomysł. I jak zwykle doskonale go zrealizowała.
  • WYSOKIE OBCASY: Udowadnia, że zachowując szacunek dla oryginału, klasykę można reinterpretować na wiele sposobów, a ona wciąż się broni,
  • INTERIA: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak to najlepsi możliwi spadkobiercy stylistycznej spuścizny grupy Breakout.
  • PIK WROCŁAW: Płyty “B.L.UES” nie można przegapić w gąszczu zalewającego upału fonograficznych bylejakości. Ona dobrze brzmi i świetnie wygląda, niesie ze sobą ponadczasowe treści. itd.

Bilety: 85 zł – normalny, 75 zł ulgowy (senior, uczeń, student)

75zł – 85zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top