Pogaduchy o seksie z Alicją Długołęcką oraz koncert Mai Kleszcz B.L.UES na Dzień Kobiet - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pogaduchy o seksie z Alicją Długołęcką oraz koncert Mai Kleszcz B.L.UES na Dzień Kobiet

4 marca 16:30 20:30

Dzień Kobiet w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach to cykliczne święto rozwoju i sztuki, na które zapraszamy już po raz piąty! Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was unikalne propozycje.

Wyjątkowym gościem tej edycji będzie edukatorka seksualna i psycholożka ALICJA DŁUGOŁĘCKA, promująca swoją najnowszą książkę „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.

Na finał sentymentalna podróż, w którą zabierze nas MAJA KLESZCZ w repertuarze B.L.UES, prezentując kultowe utwory skomponowane przez Tadeusza Nalepę, autorstwa Bogdana Loebla.

W tym dniu także Strefa SPA i Strefa GASTRO, specjały dla ciała, umysłu i ducha: pyszności kawiarniane, naturalne kosmetyki, zielarskie porady, masaż relaksujący, degustacja herbaty i craftowych chmielowych smaków…

Program:

16:30 – Strefa GASTRO oraz Strefa SPA, Sala Lustrzana i Kameralna,

17:00 – Spotkanie z Alicją Długołęcką poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska, Sala Widowiskowa,

19:30 – KONCERT B.L.UES Maja Kleszcz, Sala Widowiskowa.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

Bilety:

Całość wydarzenia spotkanie oraz koncert – Bilety: 85 zł – normalny, 75 zł ulgowy (senior, uczeń, student) – KUP BILET

Koncert Mai Kleszcz – 49 zł – KUP BILET


SPOTKANIE AUTORSKIE:

Alicja Długołęcka – edukatorka seksualna, psycholożka i pedagożka. Doktor nauk humanistycznych. Wykładowca na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi praktykę w Centrum Terapii Lew-Starowicz.

Jest autorką licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej m.in. monografii „Edukacja seksualna”, „Zwykłej książki, o tym skąd się biorą dzieci”, „Seks na Wysokich Obcasach” oraz najnowszej „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu „zdrowia seksualnego”. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z seksualnością kobiet i osób z różnymi niepełnosprawnościami. Współpracuje z różnymi fundacjami i prowadzi projekty badawcze z tego zakresu. Jako edukatorka seksualna zajmuje się poradnictwem w zakresie szeroko pojętej edukacji seksualnej w różnych fazach życia: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet  – Najnowsza książka Alicji Długołęckiej to nietypowa wersja edukacji psychoseksualnej dla dojrzałych kobiet w postaci książki-przewodniczki. W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach autorka rozprawia się ze stereotypem „starej baby z uderzeniami fal gorąca. Autorka oraz jej rozmówczynie (Agnieszka Czapczyńska, Katarzyna Skórzewska, Iwona Demko, Izabela Cisek, Izabela Dziugieł, Agnieszka Graff, Maria Beisert, Magdalena Środa, Ewa Woydyłło, Wirginia Szmyt „DJ Wika”) poprowadzą Cię przez swoje najbardziej osobiste doświadczenia. Ile kobiet, tyle doświadczeń, dróg i emocji… I chociaż nie ma gotowych odpowiedzi, ta książka może okazać się pomocna w odnalezieniu ich w samej sobie.


KONCERT:

„B.L.UES” Mai Kleszcz to niezwykły, rocznicowy album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, Mistrza stylistyki polskiego bluesa, który w 2022 roku obchodzi 90’lecie swoich urodzin. Usłyszymy nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) oraz nowe aranżacje piosenek, które Loebl specjalnie napisał dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak.

Premiera koncertowa programu „B.L.UES” miała miejsce podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współtworzyły ją animacje Mariusza Wilczyńskiego, którego charakterystyczna kreska zdobi okładkę płyty.

Muzycznie pełno tu do tego do czego Maja przyzwyczaja od lat. Wysmakowanych wokalnych odniesień do starego bluesa, jazzu i szacunku dla tego co najlepsze w stylu retro. 100-letnia gitara akustyczna, kontrabas, saksofon i perkusja trącana miotełkami by dopełnić brzmienia vintage…

Maja Kleszcz przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych artystka zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

Media o płycie B.L.UES: 

  • POLITYKA: Prawdziwy majstersztyk,
  • NEWSWEEK: Świetny blues.
  • CO JEST GRANE: Potrafi wywołać ciarki, brzmiąc tak, jakby odprawiała czary.
  • ZWIERCIADŁO: Maja Kleszcz miała jak zwykle, oryginalny pomysł. I jak zwykle doskonale go zrealizowała.
  • WYSOKIE OBCASY: Udowadnia, że zachowując szacunek dla oryginału, klasykę można reinterpretować na wiele sposobów, a ona wciąż się broni,
  • INTERIA: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak to najlepsi możliwi spadkobiercy stylistycznej spuścizny grupy Breakout.
  • PIK WROCŁAW: Płyty “B.L.UES” nie można przegapić w gąszczu zalewającego upału fonograficznych bylejakości. Ona dobrze brzmi i świetnie wygląda, niesie ze sobą ponadczasowe treści. itd.

Strefa SPA na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach to promocja rozwoju i natury, dlatego
w Strefie SPA spotkacie wyjątkowe Kobiety, dla których dbanie o zdrowie na wielu poziomach
to codzienność i wielka pasja.
Zapraszamy na stoiska:
„Szkoła ODŻYWIANIA Paulina Dera” to moc energii w promowaniu zdrowia.
Piliście kiedyś mleko marchewkowe? A może jedliście budyń z cukinii? Paulina założycielka szkoły promuje zdrowe i ekologiczne żywienie, zajmuje się edukowaniem dotyczącym odżywiania, by wspierać w utrzymaniu i powrocie do zdrowia. Na stoisku znajdziecie terapeutyczne przepisy i produkty, informacje o warsztatach o tym, jak żywić dorosłych i dzieci w dzisiejszym świecie, by było zdrowo i pysznie, a także książki Wiesławy Rusin o zdrowym odżywianiu.
Paulina Dera – terapeutka żywieniowa, naturopatka. Autorka wielu przepisów przemycających do diety dzieciaków (i dorosłych) warzywa i zioła oraz słodyczy, które w większości przypadków, mają większą wartość leczniczą niż popularne suplementy i leki. W swojej praktyce dietą wspiera dzieci z nietolerancjami pokarmowymi, wybiórczością pokarmową, spektrum autyzmu, AZS, astmą i wieloma innymi chorobami przewlekłymi, udowadniając że odpowiednie odżywienie jest najlepszym remedium na pozornie „nieuleczalne” choroby i przypadłości.

„To.Pola Paulina Mikulska” to istne laboratorium ziołowo-kosmetyczne. Produkty z serii „To.Pola” wykonane są z roślin zbieranych przez Paulinę, która dba o najdrobniejsze szczegóły swoich naturalnych kosmetyków, maści i roślinnych lekarstw. Składniki roślinne ekstrahowane są w olejach, octach, alkoholu i kwasach. Wszystko wykonane zgodnie ze sztuką zielarską.
Paulina Mikulska – zielarka, masażystka, tancerka, aktorka, wokalistka, a przede wszystkim mama wspaniałych synów, wychowawca edukacji wczesnoszkolnej, pedagog z powołania w pracy i w domu. Ukończyła fitoterapię w Instytucie Zielarstwa polskiego i terapii naturalnych w Warszawie. Od ponad 9 lat fascynuje się zielarstwem i fitoterapią skóry. Tworzy kosmetyki, mydła, maści oraz lekarstwa do swojej domowej apteczki. Pomaga osobom z łuszczycami, atopowym zapaleniem skóry, i wieloma innymi problemami skórnymi. Na co dzień pracuje również jako wychowawca w szkole dla dzieci z autyzmem. Osoby zainteresowane naturalnym podejściem do kosmetologii zaprasza na warsztaty z tworzenia kosmetyków i maści.

„LEKKOŚĆ” w życiu gwarantuje zadbanie o ciało, umysł i ducha, i to właśnie znajdziecie na stoisku Joanny Wyłupek, dla której naturalna medycyna to klucz do pełni zdrowia. Na stoisku otrzymacie porady dotyczące masażu, refleksologii, fizjoterapii, akupresury i akupunktury, a także pielęgnacji ciała oraz własnoręcznie zrobione kosmetyki na bazie wosku pszczelego i naturalnych olei z dodatkiem witamin, ekstraktów ziołowych oraz mieszanki ziołowe.
Joanna Wyłupek terapeutka i akupunkturzystka, terapią naturalną zajmuje się od ponad 15 lat. Fascynują ją szerokie możliwości ludzkiego ciała i wszystko co jest w min ukryte, co przemawia w różnorodnych sygnałach (zmęczeniu, bólu, impulsie, etc.) i pragnie się uwolnić. W praktyce poprzez różnego rodzaju masaże, akupresurę, akupunkturę, zioła, oddech i uwalnianie emocji wspiera w regeneracji i przywróceniu równowagi. Praca dla niej to wielka pasja, w której odnajduje przestrzeń na zadbanie o zdrową skórę, tworząc kosmetyki na bazie naturalnych produktów. Jej przyjacielem jest natura: lasy, łąki, góry, gdzie uwielbia zbierać zioła.


Strefa GASTRO na Dzień Kobiet w DK Boguszowice to dobre relacje i uczta dla wielu zmysłów, także smaków. Zapraszamy pomiędzy spotkaniem, a koncertem do delektowania się wspaniałymi smakami, które w swoim menu przygotują: Silesija_kawiarnia, Stodoła Dom Przyjęć oraz Pub Spółdzielczy Rybnik. Będzie to urodzaj przepysznych słodkości i wytrawnych dań z nutką kaw i herbat, delektując się różnorodnością smaków chmielowych napojów.

Słodkie smaki od Silesija_kawiarnia:
Maszkety, kanoldy, bombony, czyli pyszności z Kawiarni Silesija, która poleca wyjątkowe desery i ciasta w towarzystwie wykwintnej kawy. Aleksandra Kompała zaprasza do swojej kawiarni, która mieści się na rybnickich błoniach, a powstała niespełna trzy lata temu z miłości do słodkości i kawy. To miejsce z uśmiechem, sercem, najlepszym widokiem za okien i najlepszymi ciastami! Jeżeli chcesz spróbować ciast jakich jeszcze nie jadłeś, to koniecznie musisz tam trafić, a tym bardziej odwiedzić nas!
 
Wytrawne smaki z Stodoła Dom Przyjęć:
Moc wytrawnych przekąsek niejednego nasyca! Dom Przyjęć Stodoła w swoim menu poleca wykwintne dania, które poruszają i napełniają, dzięki wyjątkowym smakom. Rzec można, afrodyzjaki w kuchni mają moc. Sprawdźcie sami, by zakosztować tych ambrozji. Na co dzień zapraszamy do restauracji w Rybniku-Boguszowicach przy ulicy Jastrzębskiej 8c.
 
Chmielowe smaki i nie tylko poleca Pub Spółdzielczy Rybnik
Eliksiry i trunki, oto niezwykłe napoje nie tylko chmielowymi zwane. Podczas Dnia Kobiet zagoszczą wyjątkowe i wyszukane kraftowe smaki różnego rodzaju. Nie zwlekajcie, tylko u nas i w rybnickim pubie nasycić możecie podniebienia przy ul. Jana III Sobieskiego 15.
75zł – 85zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top