Dzień Gier Planszowych - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Gier Planszowych

10 października 2021 16:00 19:00

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Tego dnia będzie świętować cała Polska! Serdecznie zapraszamy na nasze obchody w DK Boguszowice.
Tegoroczny Dzień Gier Planszowych jest wspólną akcją wydawców, sklepów z grami, mediów planszówkowych i parentingowych, klubów graczy, pubów z grami, grających szkół i przedszkoli.

Nasz plan wygląda tak:
16:00 – 18:00 – seans filmowy „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”
17:30 – 19:00 – rozpoczęcie rozgrywek planszówkowych.

Pokażmy, że cała Polska gra w planszówki!

W trakcie spotkania będzie możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach gier o charakterze edukacyjnym – warsztat prowadzony przez Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Śląskiej.

Gry planszowe to sprawdzony sposób na rozrywkę zarówno w gronie przyjaciół, jak i rodziny. Przy okazji zabawy rozwijamy też umiejętność strategicznego myślenia i zacieśniamy więzi rodzinne lub towarzyskie.

Czy wiesz, że w gry planszowe i towarzyskie grano już w starożytności? Dziś, u szczytu popularności, rynek gier planszowych rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Codziennie dowiadujemy się o nowych rozwiązaniach w mechanice, wyglądzie czy promocji gier bez prądu. Pudełka pełne kart, kości i znaczników wędrują z nami na wycieczki szkolne, rodzinne wakacje czy w samotne podróże. Grać w planszówki możemy dosłownie wszędzie, bo twórcy gier dostosowują swoje dzieła do każdej sytuacji.

Partnerzy:
Sklep „Jaskinią Trolla”, Politechnika Śląska.

Wstęp wolny!

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top