Pracownicy:

Pracownicy Domu Kultury w Boguszowicach mają na co dzień bardzo nierutynowe zajęcia. Zadania, których się podejmują, wymagają stałej czujności na Wasze potrzeby oraz wytrwałego poszukiwania możliwości ich zaspokajania. Zachęcamy Was do podejmowania artystycznej aktywności w boguszowickim domu kultury, a także do udziału w ofercie kulturalnej.

Uczestnicząc w naszych zajęciach nawiązuje się przyjaźnie, buduje trwałe więzi, odkrywa drzemiące dotąd talenty. Można tu spotkać osoby, które służą pomocą i możliwościami lub po prostu przyjemnie spędzić czas, napić się herbaty, zjeść ciastko. Albo… podpatrzeć innych, poszerzając horyzonty i kształtując własne gusta i zainteresowania.

Stale rozwijamy Boguszowice, wspieramy tradycję i pamięć o historii, jednocześnie poszukując nowego, innego – eksperymentujemy.

Poznajcie ludzi, którzy budują tożsamość Domu Kultury Boguszowice i z którymi możecie spotkać się na zajęciach, zasięgnąć informacji i tak po prostu porozmawiać.

Cezary Biesiadecki
dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach

DZIAŁ ORGANIZACYJNY:

Alicja Szozda
kierownik ds. organizacyjnych
W Dziale Organizacyjnym Domu Kultury Boguszowice jest jak w fabryce Św. Mikołaja: nieustannie wiruje tu praca. Tą naszą Krainą Czarów zawiaduje Pani Alicja, z maestrią splatając nitki wydarzeń i twórców. Pełna pomysłów, z sercem na więcej niż właściwym miejscu, z pasją przekopuje się przez całą tę papierologię, której pełne jest zaplecze każdej kulturalnej inwestycji. Opoka i ostoja, spokój w oku cyklonu – opanowanie i doświadczenie Pani Ali pozwalają nam bezpiecznie żeglować nawet po niebezpiecznych wodach biurokracji.

Aneta Modzelewska
starszy specjalista ds. kadrowo-płacowych
Ekipa Domu Kultury Boguszowice to prawdopodobnie najlepiej zakomponowany team wśród podobnych placówek. Artystyczne dusze, otwarte głowy i ręce pełne wirującej fantastycznie pracy wspiera Pani Aneta, której zadaniem jest opieka nad sprawami kadrowymi. To niezwykle odpowiedzialne stanowisko pełnić może jedynie osoba o nadzwyczajnych talentach międzyludzkich, z ogromną wiedzą dotyczącą prawa i niespożytą energią. Takiego Anioła Stróża można nam tylko pozazdrościć.

Michalina Goraus
specjalista ds. finansowo-administracyjnych
Niespożyte pokłady pozytywnej energii, pomocna i uśmiechnięta. Nawet najtrudniejsze zawiłości kasowe są dla niej jedynie zabawną łamigłówką. Pani Michalina niesie wsparcie w rejestracji w Strefie Zajęć iw organizacji domu kultury, zatem każdy kto przyjdzie odwiedzić nasz Sekretariat, z pewnością pozna przemiłą, uśmiechniętą, uczynną i uroczą Kobietę.

DZIAŁ ARTYSTYCZNY:

Mariola Rodzik-Ziemiańska
starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej
Niczym mityczna Świtezianka łączy ogień z wodą, tak pani Mariola łączy duszę artysty i inżyniera, kreatywność z uporządkowaniem i szał pomysłów z chłodną kalkulacją.
O brzasku jej twarz rozświetla zimne światło komputerowego monitora – wtedy poświęca się koordynacji Działu Artystycznego w naszej placówce. Wieczorami spowija ją tajemniczy półmrok i ciepłe, miękkie światło teatralnych reflektorów, także jako przewodniczkę Teatru Korzeni dla dorosłych. Wtedy dopiero Mariola jest naprawdę sobą – reżyserką, aktorką, wokalistką, nauczycielką, przewodniczką… Po prostu artystką!  

Aleksandra Zawadzka
instruktor artystyczny
Pani Ola to dyplomatyczny, wnikliwy umysł i ogromne serce. W pewnym sensie posiadła tajemnicę życia wiecznego. Poważnie – pod jej ręką wszystkie przedmioty mogą zyskać drugie, trzecie, a nawet setne życie. Oprócz dbania o stroje i uprawiania istnego czarodziejstwa z igłą i nitką, tworzy w Domu Kultury piękne dekoracje, elementy scenografii i przytulne aranżacje przestrzeni, a takze prowadzi zajęcia z Witrażu.

Katarzyna Zmorek
instruktor artystyczny
Cudowna Pani Kasia, dla której pasja to rozkwitający kwiat w jej włosach. Ukochana Pani wszystkich dzieci dla których stwarza przestrzeń zabawy, edukacji i rozwoju w otoczeniu sztuk różnorodnych. Niezastąpiona praktyczna koordynatorka wielu imprez i wydarzeń kulturalnych.

Elwira Zembrzuska
instruktor w dziedzinie sztuk plastycznych
Prowadzi zajęcia plastyczne i relaksacyjne z dziećmi i dorosłymi, artystka plastyk, graficzka, joginka. Zwiewna postać z wirtualną paletą w dłoni, która namaluje wszystko to co ubarwia wizerunek Domu Kultury w Sieci.

Tomasz Manderla
specjalista w dziedzinie muzyki
Kosmiczny dźwiękonauta, w Domu Kultury twórca muzyki do autorskich spektakli, ale także świetny filmowiec i fotografik. Nieodgadniony poszukiwacz brzmień, grający na wielu własnoręcznie wykonanych instrumentach: kwadropus, balofon, trąbowice czy wygibas…

Marian Bednarek
scenograf, twórca teatralny
Czy jest w Rybniku ktoś, komu trzeba przedstawiać tę postać? Demirug Teatru, żywa legenda polskiej sceny OFF’owej. Reżyser, aktor, wizjoner, eksperymentator. Twórca jednego z najlepszych festiwali teatralnych w kraju. Nasz Dom Kultury niby przystań w Zatoce Nowych Możliwości jest dla Pana Mariana miejscem, w którym oprócz nowych opracowywania nowych teatralnych eksperymentów, może odnaleźć siebie w roli recenzenta, sprawozdawcy czy kronikarza teatralnego. A czym jeszcze nas zaskoczy? Czas pokaże… 

PROMOCJA:

Aleksander Gortat
starszy specjalista ds. promocji i informacji, dziennikarz telewizyjny i radiowy
Nasz moderator wirtualnego dialogu z publicznością. Dba o aktualności informacyjne i marketing Domu Kultury. Szarmancki konferansjer.

TECHNIKA:

Mateusz Preś
starszy specjalista ds. technicznych
Ciemną i cichą scenę ożywia delikatny blask. Po chwili dźwięk wschodzi nad salą niczym łagodny świt, w który wstępują aktorzy i tancerze, prowadząc nas dalej w teatralną opowieść. Magia ciemności i reflektorów, ciszy i muzyki, mieszka w tysiącu kabli i przełączników, nad którymi pieczę sprawuje Pan Mateusz. To niemal nieuchwytna postać, która przemyka zawsze w cieniu, w tle. Obecny przy każdym ważnym wydarzeniu, nieustannie otwiera przed nami nowe możliwości wykorzystania osiągnięć technologii, sprawiając że znakomite spektakle w Domu Kultury w Boguszowicach są tym, czym są.

Halina Krysiuk
Pani Halinka to gospodyni z krwi i kości – to między innymi dzięki niej nasz Dom Kultury bardzo przypomina dom rodzinny. Dobry duch, który czuwa z równą starannością nad budynkiem jak i ludźmi, którzy w nim przebywają. Jest też realnym wcieleniem jednej z najlepszych postaci w historii polskich seriali – Kobiety Pracującej (która żadnej pracy się nie boi!). Od prac porządkowych, przez opiekę nad archiwum aż po prowadzenie zajęć artystycznych – Pani Halinka odnajduje się w każdej roli. 

Justyna Kuśka
Wprowadza ład w rozmigotanym chaosie drobin działalności artystycznej, w których bez jej szczególnych umiejętności niechybnie byśmy utonęli. Pani Justyna panuje nad wszystkimi przestrzeniami Domu Kultury w Boguszowicach – czasem bywa wręcz magicznie wszechobecna, pomagając kilku osobom naraz! Z pewnością posługuje się wtedy magią, bo ci, którzy mają z nią kontakt nieodmiennie są nią zupełnie oczarowani.

Magdalena Krawczyk
Tajne zadania w DK Boguszowice to jej specjalność, Madzia załatwi to czego potrzebują najwięksi poszukiwacze przygód. Prowadzi z uprzejmością TELECENTRUM w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach, by wesprzeć naszych Gości w dokumentacjach, ich kserowaniu i poszukiwaniu wiadomości w sieci. 

Sławomir Rąpała
Kiedy trzeba coś przyciąć, pozbijać, wywiercić albo z mozołem wtarabanić na scenę fortepian – potrzebny jest superbohater. Także scena ma swoje potrzeby – bo skądś przecież muszą wziąć się góry i lasy, które przemierzać będą bohaterowie spektakli. W tej roli występuje u nas Pan Sławek, któremu praca pali się palcach, aż iskry lecą wokół. To prawdziwa Złota Rączka – potrafi naprawić to, co się zepsuło, a także stworzyć niezbędne rozwiązania, czasem nieomal z niczego, z pomocą iście pozaziemskich mocy.