Pracownicy:

Pracownicy Domu Kultury w Boguszowicach mają na co dzień bardzo nierutynowe zajęcia. Zadania, których się podejmują, wymagają stałej czujności na Wasze potrzeby oraz wytrwałego poszukiwania możliwości ich zaspokajania. Zachęcamy Was do podejmowania artystycznej aktywności w boguszowickim domu kultury, a także do udziału w ofercie kulturalnej.

Uczestnicząc w naszych zajęciach nawiązuje się przyjaźnie, buduje trwałe więzi, odkrywa drzemiące dotąd talenty. Można tu spotkać osoby, które służą pomocą i możliwościami lub po prostu przyjemnie spędzić czas, napić się herbaty, zjeść ciastko. Albo… podpatrzeć innych, poszerzając horyzonty i kształtując własne gusta i zainteresowania.

Stale rozwijamy Boguszowice, wspieramy tradycję i pamięć o historii, jednocześnie poszukując nowego, innego – eksperymentujemy.

Poznajcie ludzi, którzy budują tożsamość Domu Kultury Boguszowice i z którymi możecie spotkać się na zajęciach, zasięgnąć informacji i tak po prostu porozmawiać.

Izabela Karwot
Dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Pełna niespożytej energii z doskonałym podejściem do dzieci i młodzieży. Zawsze roześmiana, z głową pełną pomysłów. Reżyser świetnych spektakli dla dzieci i dla dorosłych. Razem ze swoimi aktorami zdobyła wiele prestiżowych nagród. Aktualnie wspiera warsztatem założone przez siebie grupy teatralne w naszym Domu Kultury („Fik-Mik” „Supełek” i „Supeł” ) oraz prowadzi w Teatrze Ziemi Rybnickiej teatry „Guziczek”, „Tara-Bum” i „Rondo”.  Skutecznie rozkręca swoją energią życie kulturalne całego Rybnika.

Alicja Szozda
Kierownik ds. organizacyjnych
W sekretariacie Domu Kultury Boguszowice jest jak w fabryce Św. Mikołaja: nieustannie wiruje tu praca. Tą naszą Krainą Czarów zawiaduje Pani Alicja, z maestrią splatając nitki wydarzeń i twórców. Pełna pomysłów, z sercem na więcej niż właściwym miejscu, z pasją przekopuje się przez całą tę papierologię, której pełne jest zaplecze każdej kulturalnej inwestycji. Opoka i ostoja, spokój w oku cyklonu – opanowanie i doświadczenie Pani Ali pozwalają nam bezpiecznie żeglować nawet po niebezpiecznych wodach biurokracji.

Katarzyna Tajs
Główna Księgowa
Niektórzy nie wierzą, że finanse i wielkie serce mogą iść w parze. Cóż, pewnie zapamiętali „Opowieść Wigilijną” nie tak, jak powinni… no i nie znają naszej Pani Kasi! Gdyby nie ona, świat by się nam rozleciał – naprawdę, bo osoby twórcze mają zwykle zdumiewającą umiejętność gubienia się w sprawach finansowych oraz wszelakich drukach, formularzach i dokumentach, które stanowią ważną część ich życia. Nasza księgowa czuwa nad tą sferą, nieustannie trzymając pieczę nad tym, żeby dało się zrobić jak najwięcej, a przy tym żeby wszystko pozostawało w zgodzie z założeniami i wymogami działalności domu kultury jako placówki miejskiej.

DZIAŁ ARTYSTYCZNY:

Mariola Rodzik-Ziemiańska
Starsza Specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej
Niczym mityczna Świtezianka łączy ogień z wodą, tak pani Mariola łączy duszę artysty i inżyniera, kreatywność z uporządkowaniem i szał pomysłów z chłodną kalkulacją.
O brzasku jej twarz rozświetla zimne światło komputerowego monitora – wtedy poświęca się organizacji teatralnego życia naszej placówki. Wieczorami spowija ją tajemniczy półmrok i ciepłe, miękkie światło teatralnych reflektorów. Wtedy dopiero Maya jest naprawdę sobą – reżyserką, aktorką, wokalistką, nauczycielką, przewodniczką, szamanką… Po prostu artystką!  

Anna Zemczak
Specjalistka w dziedzinie teatru
I tabelki w Excelu i słowa na scenie równie chętnie się z nią przyjaźnią. Z wdziękiem łączy obowiązki organizatora imprez i teatralną pasję, a promienny uśmiech oraz niebywałe pokłady cierpliwości i zrozumienia to znaki rozpoznawcze Pani Ani. Dzięki jej obecności w naszym domu kultury nigdy nie zabraknie kogoś, kto odgadnie, o co chodzi młodemu artyście. A jak już wiadomo, o co chodzi, to Pani Ania pomaga wypowiedzieć to ze sceny – tak, żeby świat się zatrzymał i posłuchał.

Aleksandra Zawadzka
Instruktor artystyczny
Pani Ola to dyplomatyczny, wnikliwy umysł i ogromne serce. W pewnym sensie posiadła tajemnicę życia wiecznego. Poważnie – pod jej ręką wszystkie przedmioty mogą zyskać drugie, trzecie, a nawet setne życie. Oprócz dbania o stroje i uprawiania istnego czarodziejstwa z igłą i nitką, tworzy w Domu Kultury piękne dekoracje, elementy scenografii i przytulne aranżacje przestrzeni.

Katarzyna Zmorek
Instruktor artystyczny
Cudowna Pani Kasia, dla której pasja to rozkwitający kwiat w jej włosach. Ukochana Pani wszystkich dzieci dla których stwarza przestrzeń zabawy, edukacji i rozwoju w otoczeniu sztuk różnorodnych. Niezastąpiona praktyczna koordynatorka wielu imprez i wydarzeń kulturalnych.

Elwira Zembrzuska
Instruktor w dziedzinie sztuk plastycznych
Prowadzi zajęcia plastyczne i relaksacyjne z dziećmi i dorosłymi, artystka plastyk, graficzka, joginka.

Tomasz Manderla
Specjalista w dziedzinie muzyki
Kosmiczny dźwiękonauta, autor Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW, w Domu Kultury twórca muzyki do autorskich spektakli naszych grup teatralnych. Nieodgadniony poszukiwacz brzmień, grający na wielu własnoręcznie wykonanych instrumentach: kwadropus, balofon, trąbowice czy wygibas…

Marian Bednarek
Scenograf, Twórca teatralny
Czy jest w Rybniku ktoś, komu trzeba przedstawiać tę postać? Demirug Teatru, żywa legenda polskiej sceny OFF’owej. Reżyser, aktor, wizjoner, eksperymentator. Twórca jednego z najlepszych festiwali teatralnych w kraju. Nasz Dom Kultury niby przystań w Zatoce Nowych Możliwości jest dla Pana Mariana miejscem, w którym oprócz nowych opracowywania nowych teatralnych eksperymentów, może odnaleźć siebie w roli recenzenta, sprawozdawcy czy kronikarza teatralnego. A czym jeszcze nas zaskoczy? Czas pokaże… 

PROMOCJA:

Aleksander Gortat
Specjalista ds. promocji i informacji, dziennikarz telewizyjny i radiowy
Nasz moderator wirtualnego dialogu z publicznością. Dba o aktualności informacyjne i marketing Domu Kultury.

DZIAŁ ORGANIZACYJNY:

Aneta Modzelewska
Starszy Specjalista ds. kadrowo-płacowych
Ekipa Domu Kultury Boguszowice to prawdopodobnie najlepiej zakomponowany team wśród podobnych placówek. Artystyczne dusze, otwarte głowy i ręce pełne wirującej fantastycznie pracy wspiera Pani Aneta, której zadaniem jest opieka nad sprawami kadrowymi. To niezwykle odpowiedzialne stanowisko pełnić może jedynie osoba o nadzwyczajnych talentach międzyludzkich, z ogromną wiedzą dotyczącą prawa i niespożytą energią. Takiego Anioła Stróża można nam tylko pozazdrościć.

Michalina Goraus
Specjalista ds. finansowo-administracyjnych
Niespożyte pokłady pozytywnej energii, pomocna i uśmiechnięta. Nawet najtrudniejsze zawiłości kasowe są dla niej jedynie zabawną łamigłówką. Pani Michalina niesie wsparcie w rejestracji w Strefie Zajęć, zatem każdy kto przyjdzie do nas by zapłacić za zajęcia czy warsztaty lub kupić bilet na spektakl, czy koncert, z pewnością pozna przemiłą, uśmiechniętą, uczynną i uroczą Kobietę.

TECHNIKA:

Mateusz Preś
Starszy Specjalista ds. technicznych
Ciemną i cichą scenę ożywia delikatny blask. Po chwili dźwięk wschodzi nad salą niczym łagodny świt, w który wstępują aktorzy i tancerze, prowadząc nas dalej w teatralną opowieść. Magia ciemności i reflektorów, ciszy i muzyki, mieszka w tysiącu kabli i przełączników, nad którymi pieczę sprawuje Pan Mateusz. To niemal nieuchwytna postać, która przemyka zawsze w cieniu, w tle. Obecny przy każdym ważnym wydarzeniu, nieustannie otwiera przed nami nowe możliwości wykorzystania osiągnięć technologii, sprawiając że znakomite spektakle w Domu Kultury w Boguszowicach są tym, czym są.

Halina Krysiuk
Pani Halinka to gospodyni z krwi i kości – to między innymi dzięki niej nasz Dom Kultury bardzo przypomina dom rodzinny. Dobry duch, który czuwa z równą starannością nad budynkiem jak i ludźmi, którzy w nim przebywają. Jest też realnym wcieleniem jednej z najlepszych postaci w historii polskich seriali – Kobiety Pracującej (która żadnej pracy się nie boi!). Od prac porządkowych, przez opiekę nad archiwum aż po prowadzenie zajęć artystycznych – Pani Halinka odnajduje się w każdej roli. 

Justyna Kuśka
Wprowadza ład w rozmigotanym chaosie drobin działalności artystycznej, w których bez jej szczególnych umiejętności niechybnie byśmy utonęli. Pani Justyna panuje nad wszystkimi przestrzeniami Domu Kultury w Boguszowicach – czasem bywa wręcz magicznie wszechobecna, pomagając kilku osobom naraz! Z pewnością posługuje się wtedy magią, bo ci, którzy mają z nią kontakt nieodmiennie są nią zupełnie oczarowani.

Sławomir Rąpała
Kiedy trzeba coś przyciąć, pozbijać, wywiercić albo z mozołem wtarabanić na scenę fortepian – potrzebny jest superbohater. Także scena ma swoje potrzeby – bo skądś przecież muszą wziąć się góry i lasy, które przemierzać będą bohaterowie spektakli. W tej roli występuje u nas Pan Sławek, któremu praca pali się palcach, aż iskry lecą wokół. To prawdziwa Złota Rączka – potrafi naprawić to, co się zepsuło, a także stworzyć niezbędne rozwiązania, czasem nieomal z niczego, z pomocą iście pozaziemskich mocy.