LUDZIE

Mamy świetną pracę, choć wymagającą, i na co dzień bardzo nierutynową. Praca w Domu Kultury wymaga od nas stałej czujności na Wasze potrzeby, a jednocześnie mamy pewne zadanie do spełnienia. Chcemy zachęcić Was do aktywności w naszym Domu Kultury, dzięki temu stwarzamy różne formy aktywności dla każdej grupy wiekowej, dla organizacji, czy też innych grup. Chcielibyśmy przyczynić się tym, do tworzenia i upowszechniania kultury, tej małej i dużej… uczestniczyć na stałe w Waszym życiu. Stwarzamy Wam przestrzeń do działań indywidualnych jak i zbiorowych, taką w której poczujecie się dobrze i bezpiecznie.

Na naszych zajęciach możecie znaleźć przyjaciół, zbudować z nimi trwałe więzi. Odkryć, jaki talent w Tobie drzemie, spotkać osoby, które pomogą Ci pokierować Twoimi możliwościami lub po prostu dobrze spędzić czas, napić się herbaty, zjeść ciastko… Podpatrzeć innych, rozszerzyć horyzonty i znaleźć swój gust, potrzeby, zainteresowania…

Stale szukamy dla Was sposobów na umacnianie naszej tożsamości lokalnej, tradycji, historii, ale też poszukujemy nowego, innego, eksperymentujemy.

Poznajcie ludzi, którzy pracują w Domu Kultury Boguszowice, i z którymi możecie porozmawiać, zasięgnąć informacji i spotkać się na zajęciach.

 

Izabela Karwot

Fantastyczna opiekunka Domu Kultury, nasza Pani dyrektor (nie lubi jak się tak mówi) Jest pełna ciepła, troski i niespożytej energii z doskonałym podejściem do dzieci i młodzieży. Zawsze roześmiana z głową pełną pomysłów. Reżyser wielu świetnych spektakli dla dzieci i dla dorosłych. Razem ze swoimi aktorami zdobyła wiele prestiżowych nagród. Aktualnie prowadzi grupy teatralne „Fik-Mik” „Supełek” oraz „Supeł” w naszym Domu Kultury oraz w Teatrze Ziemi Rybnickiej teatr „Guziczek”, dwie grupy teatralne „Tara – Bum” i „Rondo”.  Skutecznie rozkręca swoją energią życie kulturalne całego Rybnika.

 

 

Aleksandra Zawadzka

Ola to dyplomatyczny, wnikliwy umysł i ogromne serce. Nasza Garderobiana z twórczymi pasjami: krawiectwa, robótek ręcznych, witrażu. Niespokojny duch z pokładami cierpliwości i konsekwencji w pracy. Tworzy w Domu Kultury piękne dekoracje, elementy scenografii i przytulne aranżacje przestrzeni. Uwielbia dzielić się wiedzą, i kocha atmosferę zajęć, które prowadzi, i na których z jej pomocą powstają unikalne przedmioty, a uczestnicy odpoczywają, wyciszają się  i dystansują do rzeczywistości.

 

Robert Pior

Roberta spotkacie codziennie w kasie naszego Domu Kultury. Cichy, uprzejmy, spokojny Pan z lekko, zdawałoby się, zniechęconym podejściem do świata, ale niech Was, to nie zmyli. Robert, to pierwsza osoba w naszym Domu Kultury, która zna wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące muzyki i kina. Organizator wielu świetnych koncertów oraz imprez około muzycznych. Ogromny meloman z pasją do niszowej muzyki z czarnych płyt. Stale dba o wysoki poziom podawanej Wam sztuki filmowej w naszym kinie.

 

Katarzyna Brzoska

Kasia dba o porządek w dokumentacji i kwestie formalne Domu Kultury. Swoją drogą zastanawia to, jak ona to robi, że udaje jej się, ogarnąć chaos świata artystycznego i skrupulatnie uporządkować w obowiązujące nas normy prawne. Głośno roześmianą lub ze skupioną miną, zawsze zaangażowaną możecie spotkać ją na zastępstwie w kasie lub usłyszeć w telefonie. Kiedy mamy imprezę plenerową, Kasia zawsze czuwa dla Was w Domu Kultury.

 

Magda Nowak

Magda pracuję jako prawa ręka Pani Dyrektor. Niezastąpiona i wszechstronna. Ogarnia wiele spraw i dopilnowuje by wszystkie ważne informacje sprawnie przepływały między nami. Dziewczyna do tańca i do różańca, zawsze świetnie zorientowana i zorganizowana. Magda to Magda, nie Magdalena.