Dzień Kobiet z J.Santorskim - DK Boguszowice

Dzień kobiet w DK Boguszowice

7 marca zapraszamy na niezwykły Dzień Kobiet w DK Boguszowice – spotkanie z Jackiem Santorskim i Warsztaty Kobiecości.
Czas świętowania kobiecości i jej różnorodności. Polecamy spotkanie z wyjątkowym gościem: psychologiem, psychoterapeutą, mentorem, autorem książki “SamoDzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmiany”.

Zapraszamy także na Warsztaty Kobiecości: Taniec Flamenco, Prysznic głosowy, Yoga, Trening dna miednicy oraz mnogość smakowitości w Kawiarence i relaks z przepyszną kawą przy dźwiękach muzyki gitarowej flamenco na żywo w wykonaniu Miguela Czachowskiego.
W trakcie wydarzenia otwarte Targowisko Natury i Rozwoju.

Program:
13:00 – 14:00 Warsztaty Kobiecości, do wyboru:
Flamenco z tancerką Małgorzatą Golan (Sala Kameralna)
Prysznic głosowy z trenerką i pieśniarką Mariolą Rodzik-Ziemiańską – Szałas Rozwoju (Sala plastyczna IIp.)
15:00-16:00 Spotkanie z psychologiem i mentorem Jackiem Santorskim
17:00 – 17:30 Muzyka flamenco na żywo – Miguel Czachowski
18:00 – 19:00 Warsztaty Kobiecości do wyboru:
Yoga z instruktorką Elwirą Zembrzuską (Sala Kameralna)
Trening dna miednicy z fizjoterapeutką Agatą Paryl (Sala Widowiskowa, scena)

13:00 – 18:00 Targowisko Natury i Rozwoju oraz Kawiarenka Smakowitości

Popołudniowe warsztaty do wyboru:

Taniec FLAMENCO 13:00 – 14:00 (Sala Kameralna) Przepiękna tradycja z Andaluzji obejmujaca muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania, ukaże nam się w postaci warsztatu tanecznego. Opowiemy historię poprzez ruchy ciała i gesty wyrażające stany emocjonalne tancerza lub podkreślające znaczenie słów i charakter melodii, która będzie nam towarzyszyć. ÓLE!

Prowadząca: Małgorzata Golan – tancerka i instruktorka flamenco, prowadzi kilka grup tańca flamenco od początkujących po zaawansowane w Żorach. Doświadczenie zdobywała na kursach w Polsce, głównie u Marty Dębskiej oraz w Hiszpanii na warsztatach, które prowadzili: Juan Polvillo – czołowy andaluzyjski instruktor flamenco oraz Noelia Sabarea, Faraona, Charo Cruz, Rosa Olimpia Estrelia, Juan Mateo, Maria Moreno. Absolwentka Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Na co dzień nauczycielka, z zamiłowania pasjonatka kultury śródziemnomorskiej i hiszpańskich rytmów. Flamenco to dla niej taniec emocji.

Prysznic Głosowy – relaksacja głosowo-oddechowa 13:00 – 14:00 (Sala Plastyczna IIp.)
Fascynująca podróż w atmosferze odprężenia, głębokiego relaksu i uwolnienia. Podczas warsztatu rozluźnimy ciało, pogłębimy oddech i wydamy dźwięki. Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Doświadczanie własnego głosu i głosu grupy podczas warsztatu pozwala m.in. na pobudzenie kreatywności, odnalezienie wewnętrznej mocy, wypoczynek, a także odreagowanie stresu. Warsztat dla każdego niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w osobistej drodze.
Więcej

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju (Szałas Rozwoju oraz Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach), aktorka pieśni i wokalistka (Zawiało oraz TOMrzy), animatorka (Port Sztuki), prowadząca Teatr Korzeni oraz starsza spec. ds. artystycznych i edukacji kulturowej w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Łącząc wiedzę wielu dziedzin, głównie: muzyki, teatru, psychologii, i geologii oraz wieloletnie doświadczenie stworzyła autorskie metody pracy w celu odkrywania mocy naturalnego głosu, wiodącego przez życie.
Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM, Politechniki Wrocławskiej o specjalności Geoinżynieria, oraz kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów: pracy z ciałem, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich, od 17 lat mieszka w Rybniku ze swoją artystyczną rodziną.

Wieczorne warsztaty do wyboru:

YOGA 18:00 – 19:00 (Sala Kameralna)
Joga ukierunkowana jest na poszukiwanie łagodności w ruchach, troski o miękkość i elastyczność, bez forsowania się, bez ambicji, bez nadwyrężania mięśni, z akceptacją własnego ciała i własnych możliwości w TYM właśnie momencie….
Ważny jest nie tylko cel, jakim jest wykonanie konkretnej asany, ruch, który prowadzi do danej pozycji, ale przede wszystkim odczuwanie ciała i sposób jej wykonania…
JAK REAGUJE CIAŁO? Gdzie się napina? Jakie potrzebne jest tempo i zakres, aby czuć się dobrze w danej asanie? To są ważne pytania i na nie szukamy odpowiedzi podczas praktyki JOGI.
Ćwiczenia łagodzą napięcia, poprawiają koncentrację, samopoczucie i pobudzają kreatywność. Pomagają obniżyć poziom stresu, sprzyjają poczuciu równowagi i komfortu.

Prowadząca Elwira Zembrzuska – plastyczka, joginka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Edukacji artystycznej), Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Techniki relaksacyjne) oraz kursu instruktora rekreacji ruchowej o specjalność – ćwiczenia psycho-fizyczne (joga). W jodze zakochała się w 1998 r. odkrywając kulturę i filozofię wschodu, odkryła system filozoficzny, który był bliski jej duszy. Los z powodów zdrowotnych skierował ją rok później na zajęcia Kornelii Popek, na których szybko zaczęła uczestniczyć jako asystentka, a w 2003 roku zaczęła prowadzić własne grupy jogiczne: dorosłych i dziecięce. Doświadczenie zdobywała również u innych autorytetów w dziedzinie jogi m.in. u prof. Lesława Kulmatyckiego, Marii Stróżyk, na studiach podyplomowych oraz warsztatach i kursach jogi Iyengara, Sivanandy, Kundalini, czy Jantra Yogi. Więcej

2. Trening dna miednicy 18:00 – 19:00 (Sala Widowiskowa, scena)
Aktywny, bezpieczny i funkcjonalny trening przygotowany przez fizjoterapeutkę. Oparty na podstawowych formach ruchu i łagodnych technikach fizjoterapii. Pomocny w odzyskaniu kontroli nad własnymi mięśniami , gdy cierpisz na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zapraszam na zajęcia podczas których nauczysz się rozpoznawać mięśnie odpowiadające za Twój dyskomfort.

Prowadząca: Agata Paryl – fizjoterapeutka z 15-letnim doświadczeniem. Czynny Instruktor Nordic Walking i pływania. Uczestniczka wielu warsztatów, kursów i konferencji dotyczących między innymi: Terapii Watsu, Ortopedii, Dietetyki i Odchudzania, Porozumienia bez Przemocy oraz wspierania rozwoju dzieci i osób niepełnosprawnych. Mama trójki dzieci. Interesuje się psychologią żywienia i praktycznymi sposobami wzmacniania zdrowia. Wolny czas wykorzystuje na poszukiwanie i doświadczanie aktywnych form ruchu.

Będą z nami wybitni mężczyźni:

Jacek Santorski: psycholog społeczny i psycholog biznesu, były psychoterapeuta, doradca przedsiębiorców, wykładowca i mentor. Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa, wykładowca Uniwersytetu SWPS, przedsiębiorca – prowadzi Grupę Firm Doradczych Values. Były licencjonowany psychoterapeuta, w latach ’80 współtwórca kierunku Psychologia Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1979 – 1999 założył i współprowadził ośrodek psychoterapii i treningu Laboratorium Psychoedukacji, a w latach 1990-2005 autorskie wydawnictwo Jacek Santorski & Co. Aktualnie prowadzi projekty edukacyjne w zakresie zarządzania sobą, relacjami w gabinecie, w klinice, z pacjentem, oraz przedsiębiorczości dla lekarzy. Specjalizuje się w doradztwie dla top managerów i przedsiębiorców, znany jest z inspirujących wykładów dla kadry zarządzającej. Znany popularyzator psychologii w mediach, autor między innymi książek „Dobre Życie”, „Miłość i Praca” i „Determinacja” (współautor – Jakub Bączek) oraz „SamoDzielna Kobieta. O dojrzewaniu do zmian” (współautor Anna Czarnecka).

Miguel Czachowski – gitarzysta flamenco, urodził się w Gliwicach w rodzinie miłośników flamenco; w wieku 12 lat zaczął uczyć się gry na gitarze, po wstępnym przygotowaniu klasycznym brał lekcje mistrzowskie od profesjonalnych gitarzystów flamenco, takich jak Rafael Cortés, Salva del Real i Gerardo Nuñez w Polsce i Hiszpanii,
dzięki czemu całkowicie poświęcił się tej muzyce; od wielu lat uczy gry na gitarze flamenco oraz publikuje artykuły na temat tej muzyki na łamach wielu pism polskich i angielskojęzycznych, zaproszony do Indii, aby uczyć gry na gitarze flamenco w Akademii Muzyki i Sztuk Pięknych w Nagpur, gdzie rozpoczął naukę muzyki indyjskiej, ucząc się gry na sitarze pod kierunkiem Avaneendry Sheolikar; prowadzi coroczne warsztaty gitarowe we Włoszech i USA. W październiku 2019 r.
Laureat kilkunastu konkursów muzycznych, uhonorowany statuetką Golden Europea – europejską nagrodą za działalność artystyczną i kulturalną Europejskiej Unii Sztuki, w 2004 oraz 2005 uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Album wydany był również w 2007 w USA i dotarł do drugiego miejsca wśród najlepszych albumów world music.
Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz muzykę do filmów Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych, The Adventurers, Naked in Ashes. Odbył szereg koncertów m.in. w USA, Kanadzie, Rosji, Turcji, Indiach, Meksyku, Kolumbii, Singapurze, Tajlandii, Nigerii, Omanie, Białorusi oraz w niemal wszystkich krajach Europy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.


Organizatorzy:
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Szałas Rozwoju – www.facebook.com/SzalasRozwoju


Bilet na spotkanie z Jackiem Sanorskim: normalny – 35 zł, ulgowy – 30 zł – KLIKNIJ TUTAJ
Bilet na warsztaty: 25 zł (obowiązują zapisy na warsztaty w kasie DK 32 42 52 016 w.23)

Linki do zakupu wejściówek na warszaty:
Taniec FLAMENCO – KLIKNIJ TUTAJ
Prysznic Głosowy – relaksacja głosowo-oddechowa – KLIKNIJ TUTAJ
YOGA – KLIKNIJ TUTAJ
Trening dna miednicy – KLIKNIJ TUTAJ


Ilość miejsc ograniczona!

Back to top