DLA DOROSŁYCH

KUP BILET

Scena DOROSŁEGO WIDZA

Nasze cykliczne, comiesięczne spotkanie z teatrem dla młodzieży i dorosłych stanowi przegląd najciekawszych polskich spektakli. Dzięki projektowi TEATR POLSKA goszczą u nas przedstawienia z najwyższej półki w wykonaniu najważniejszych i najciekawszych twórców w kraju. Znakomicie układa nam się także współpraca z okolicznymi teatrami – również dziecięcymi i młodzieżowymi. Scenę Domu Kultury w Boguszowicach z przyjemnością odwiedzają także aktorzy świetnego Teatru Korez z Katowic.

Bilety do nabycia w sekretariacie Domu Kultury Boguszowice lub przez portal biletyna.pl

Scena OPERETKOWA

Muzyczna Podróż przez najpiękniejsze arie i duety z operetek, musicali i filmów z całego świata oraz przepiękne teatralne uniesienia w klasycznej operetkowej odsłonie.
Wyjątkowi artyści zawitali do Rybnika-Boguszowic wprost z największych scen operetkowych świata. mamy nadzieję gościć ich ponownie w kolejnych wyjątkowych koncertach na które serdecznie Państwa zapraszamy. Odbywają się u nas zarówno koncerty galowe  jak i spektakle operetkowe.

SILNIK POEZJI

„Rzeczywistość jest niepowtarzalna jak poezja widziana emocjami twórców, wśród których spotkać można wielu czarodziei słowa” mrzy
Silnik Poezji – poczytajmy poezje! – cykl literacki zrzeszający szerokie grono twórców z Rybnika i okolic. Zainicjowany i prowadzony przez pasjonatów literatury i artystów Mariolę Rodzik-Ziemiańską i Mariana Lecha Bednarka.
W ramach spotkań
odnależćmoze się każdy, komu słowo w sercu drży!

Piszesz? Przyjdź przeczytaj!
Zapraszamy na otwarte czytanie twórczości własnej i spotkania autorskie okraszone przez performance teatralne, czy muzyczne . Wymiana doświadczeń, edukacja w dziedzinie literatury, jak i wzajemna inspiracja tworzą w tym cyklu ważną podstawę do rozwoju szerokich środowisk artystycznych. Silnik Poezji odbywa się w “Kawiarence Literackiej” Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

SPOTKANIA Z WINYLEM

Spotkania z “winylową płytą” odbywające się w „Kawiarence Literackiej” DK Boguszowice skupiają fanów muzyki z różnych gatunków. Spotkania prowadzone przez pasjonatów muzyki Roberta Piora – miłośnika alternatywy, bywalca muzycznych festiwali, organizatora koncertów oraz Adriana Karopetę: dziennikarza i współorganizatora giełdy płyt Vinyl Swap w Rybniku. 
Cykl ten rozrasta się no miana winylowego klubu dyskusyjnego, do którego pragniemy zapraszać kolejnych pasjonatów muzyki. Muzyka w Domu Kultury tworzy wyjątkową przestrzeń integracji wielopokoleniowej, od młodzieży po seniorów, skupiając słuchaczy o różnorodnych zainteresowaniach i poglądach. Dzięki “Spotkaniom  z Winylem tworzymy istny tygiel, promujący kulturalny sposób spędzania wolnego czasu, jednocześnie prowadząc edukację artystyczną.

Reklamy