Bajkowa Niedziela - DK Boguszowice

Tajemnicza Pani ES

24 listopada 2019 r. – Teatr FIK-MIK „Tajemnicza Pani Eś”

Spektakl w reżyserii Izabeli Karwot i Anny Literackiej zatytułowany „Tajemnicza Pani Eś”na podstawie scenariusza Marty Guśniowskiej, czyli opowieść o przemijaniu, pokazana w fascynujący sposób przez młodych aktorów Teatru FIK-MIK. Wątki spektaklu toczą się w różnych światach, gdzie swoje przygody przeżywa wielu bohaterów, wszystko w humorystycznej odsłonie.
Nikt jej nie lubi, a już na pewno nikt na nią nie czeka. Wszyscy omijają ją szerokim łukiem. Jest stanowcza i zdecydowana. Aby przekonać do siebie innych postanawia ocieplić swój wizerunek. Stara się być miła i uprzejma. Na czas wakacji przekazuje swoje obowiązki osobie o łagodnym usposobieniu. Te i wiele innych pomysłów ma na siebie “Tajemnicza Pani EŚ”.

Spektakl w piękny, refleksyjny sposób przybliża dzieciom tematykę odchodzenia i żegnania się życiem. Temat śmierci ujęty jest tutaj w zabawnym, jednak nie prześmiewczym obrazie, pokazuje, że śmierć jest elementem całego cyklu w życiu człowieka, stanem naturalnego przejścia. Spektakl ten może być pretekstem do refleksji na temat życia i śmierci w ludzkiej drodze. Łączy w siebie wartości edukacyjne i artystyczne, a jego wzbogaceniem może być pogadanka dotycząca teatru jako narzędzia pokazującego trudne tematy.
Spektakl dla dzieci w wieku od 8 lat
Czas trwania spektaklu: 60 min.

Bilet 10zł – KUP TUTAJ

Produkcja: Dom Kultury Boguszowice
Reżyseria: Izabela Karwot i Anna Literacka
Scenografia: Barbara Wójcik-wiktorowicz
Muzyka: Tomasz Manderla
Światło: Mateusz Preś
Obsada: Małgorzata Fiołka, Ewa Kamińska, Nadia Krupa, Nicole Kubiak, Jan Leszczyniak, Lilianna Matuszek, Julia Pająk, Daria Reclik, Jakub Strzałkowski, Marta Strzałkowska Sandra Widera

Back to top