BAJKOWA NIEDZIELA

 

Zapraszamy wszystkich widzów małych i dużych na cyklu spotkań teatrem dla dzieci Bajkowa Niedziela. Spektakle odbywają się dwa razy w miesiącu.
W drugą niedzielę każdego miesiąca nasi widzowie mogą spotkać się z Markiem Żyłą i Jego wyjątkowym Teatrem Lalkowym.
W czwartą niedzielę każdego miesiąca będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl przygotowany przez teatry dziecięce z Rybnika oraz gości z innych teatrów amatorskich i zawodowych.

17 grudnia, g. 15oo i 17oo

KOPPELIA FB

KOPPELIA – spektakl taneczny w wykonaniu tancerzy Studio Tańca Vivero (Teatr Ziemi Rybnickiej), z choreografią Patrycji Misiewicz, w reżyserii Izabeli Barskiej-Kaczmarczyk.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na bajkowy spektakl taneczny pod tytułem (K)OPPELIA, w wykonaniu najmłodszych tancerzy Studia Tańca VIVERO. Spektakl luźno oparty o libretto baletu romantycznego „Coppelia” ze współczesną i neoklasyczną muzyką, nawiązuje do klasycznego baletowego wzorca, jednak podaje go w zupełnie innej, nowoczesnej i atrakcyjnej dla najmłodszych formie.

Young girl dancing in beautiful pink dress„Kiedyś – bardzo dawno temu, gdzieś – bardzo daleko stąd, w miasteczku – nie bardzo dużym ale też nie bardzo małym –  żyła kobieta. Dama o wielkim umyśle i jeszcze większym sercu. Na imię miała Coppelia. Ludzie ją kochali bo i ona miała w sobie wiele miłości i zawsze była dla wszystkich życzliwa i pomocna. Najbardziej kochała dzieci, lecz nie miała własnych, choć pragnęła tego najbardziej na świecie.
Ponieważ nie miała swoich dzieci, poświęciła się uszczęśliwianiu innych i stworzyła fabrykę zabawek. Spędzała w niej całe dnie tworząc ciągle coraz lepsze lalki, klocki, roboty, zdalnie sterowane autka i całą masę innych cudowności, na których widok dzieciom śmieją się oczy z radości.

Nikt nie wiedział, że nocami, kiedy wszyscy pracownicy fabryki udają się na zasłużony odpoczynek, w zaciszu swojej pracowni, Coppelia pracuje nad wielkim wynalazkiem, który ma na zawsze odmienić jej życie…”

21 stycznia, g. 15oo i 17oo
„I zmierzali do Betlejem trzej królowie: Kacper, Melchior i… a gdzie trzeci? Czyżby aniołowie znowu coś pomieszali? Tak się przejęli tym wszystkim, że zapomnieli o trzecim mędrcu! No i zrobił się ambaras, kolędy już napisane, święto trzech króli ogłoszone, trzeba więc szybko go znaleźć!”

Wesoła historia dla dzieci i dorosłych o tym jak prosty górnik, Baltuś, udać się musiał do Betlejem aby przywitać nowonarodzonego króla. W misji próbują przeszkodzić mu diabeł i Herod, zaś pomagają często rozkojarzeni aniołowie. Lalkowo, śmiesznie i przede wszystkim – po śląsku!

Spektakl miał premierę 10 grudnia 2016 r. w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku i od tej pory zwiedził już m.in. Chorzów czy Wisłę. W styczniu 2018 r. Baltuś i reszta wracają na scenę!

Scenariusz i reżyseria: Marek Żyła
Lalki: Marek Żyła