7 czerwca – Kolejka Zusowska – Sen Autora.

 

7 czerwca, g. 18oo

Spektakl  „Kolejka Zusowska – Sen Autora” przenosi mnie w rejony zupełnie niespodziewane. Zapadam się w czasie, jestem jak w transie, mam czas na swoją, wewnętrzną narrację, I bardzo czuję emocję, która uruchamia cały ten świat.

                                                                                                             Anna Wieczur-Bluszcz

Spektakl Teatru Mariana Bednarka

reżyseria, scenariusz, scenografia, tekst: Marian Bednarek

występują: Maja Wolfard-Dąbrowska, Gosia Krajczok, Mariusz Banaszkiewicz, Mariusz Cholajda, Lech Cesarz, Marian Bednarek

muzyka: Tomasz Manderla, Łukasz Drozd

choreografia: Aleksander Sobala i Magdalena Berger

premiera:  14.05.2017  19 Festiwal Sztuki Teatralnej, Rybnik

Spektakl zdobył   SREBRNY RÓG MYŚLIWSKI KRÓLA JANA –  II Nagroda  – 39 Biesiada Teatralna 2018, Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju. 

Teatr powstał w 1992 r. w Rybniku. Od 1996 działa przy Funda­cji PGE Energia Ciepła w Rybniku. Głównym tworzywem teatru jest metafora, podbudowana dynamiczną plastyką scen i grą aktora, ale także światłem, tańcem, ruchem i słowem. Fabuła i muzyka (a właściwie specyficzny dla tego teatru rytm i poetyckość) stanowią spoiwo i urodę każdego spektaklu. Teatr zrealizował  22 spektakle , 3 etiudy , 3 performance i 3 happeningi, które wystawiał na najważniejszych  festiwalach teatru alternatywnego w kraju: poznańska MALTA, Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Łódzkie Spotkania Teatralne, Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju, a także na Międzynarodowym Festiwalu Działań Ulicznych LA STRADA w Kaliszu, na Międzynarodowym Festiwalu WERTEP w Białowieży, na Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie i w  Jeleniej Górze, w Teatrze Witkacego oraz za granicą, m.in. we Francji  i na Ukrainie. Teatr  w latach 1998 – 2016 zdobył  16 Nagród  na różnych ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

Ceny biletów:
20 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu spektaklu

5 zł – bilet SCHODÓWKA*

Bilet SCHODÓWKA – specjalna oferta dla młodzieży, do ukończenia 26 roku życia.  Bilety bez wyznaczonego miejsca do siedzenia (możliwość zajęcia wolnego miejsca, lub siedzenie na specjalnych „pufach”). Bilety dostępne w sekretariacie Domu Kultury na 1 godzinę przed spektaklem.

 

Bilety do nabycia w sekretariacie Domu Kultury
lub przez internet:
Biletyna.pl

UWAGA! System biletyna dolicza 1 zł opłaty manipulacyjnej do każdego biletu zakupionego przez internet!