4 października – Chory z urojenia

ZapraszaMY na pierwszy spektakl w nowym sezonie teatralnym!

Scena Dorosłego Widza w Domu Kultury Boguszowice:

„Chory z urojenia”
Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
w ramach programu Teatr Polska
więcej informacji:
http://www.teatrpolska.pl/spektakle/55-Chory-z-urojenia/

 

Chory_mały banner.png

 

Kilka słów o spektaklu:
Proszki, pigułki, diety, lewatywy, zalecenia, zalecenia, zalecenia… Hipochondria jest… chorobą. Jak się okazuje w przypadku Argana, bohatera Chorego z urojenia, nieuleczalną i dość niebezpieczną. Waldemar Śmigasiewicz wziął na warsztat Chorego z urojenia Moliera, sztukę zabawną, ale z łyżką dziegciu, bo piętnującą ludzkie neurozy i przywary. Czy stać nas na wyjście z tej strefy komfortu, odrzucenie stereotypów i wygodnych jednak konwencji? Dobra komedia to najlepsza terapia, terapia śmiechem.

Argan, jak sam to nazywa, jest chory na chorobę. Chory na chorobę…? To wymyślone przez niego określenie jest tak pojemne, iż może pomieścić każdą chorobę w dowolnym jej stadium, na jaką może zapaść nasz bohater.
Moliera w „Chorym z urojenia” ponosi namiętny temperament, tak jakby chciał powiedzieć: oto świat, który zapadł na nieuleczalną chorobę, nikt nie wie dokładnie na jaką, ale wszyscy przeczuwamy, jakie przyniesie żniwo… Ta choroba to… istnienie poza rozumem. /Waldemar Śmigasiewicz/
chory z urojenia.jpg
OBSADA:

Dagny Cipora, Justyna Król, Barbara Napieraj, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek
Inspicjent, sufler: Anna Jochym

Czas trwania: 95 minut
Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz
Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński
Scenografia, kostiumy i światła: Maciej Preyer
Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz

Programu TEATR POLSKA www.teatrpolska.pl jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.instytut-teatralny.pl ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Ceny biletów:
– 20 zł w przedsprzedaży
– 30 zł w dniu spektaklu

– 5 zł – bilet SCHODÓWKA*

Bilet SCHODÓWKA – specjalna oferta dla młodzieży, do ukończenia 26 roku życia.  Bilety bez wyznaczonego miejsca do siedzenia (możliwość zajęcia wolnego miejsca, lub siedzenie na specjalnych „pufach”). Bilety dostępne w sekretariacie Domu Kultury na 1 godzinę przed spektaklem.

 Bilety do nabycia w sekretariacie Domu Kultury
lub przez internet:
Biletyna.pl

UWAGA! System biletyna dolicza 1 zł opłaty manipulacyjnej do każdego biletu zakupionego przez internet!