13 stycznia 2019 – Wojny Domowe

Spektakl Dziecięcego Teatru Szydełko pt. „Wojny domowe” , adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Spektakl powstał na bazie codziennych obserwacji i doświadczeń. Opowiada o relacjach rodzinnych i koleżeńskich młodego pokolenia. Spektakl jest całkowicie autorski. Grupa wykorzystuje w nim teksty własne, popularne wiersze dla dzieci oraz polskie wyliczanki i rymowanki. 

Życie każdego człowieka, zwłaszcza młodego, bywa burzliwe, niepozbawione buntu, konfliktów i codziennych niesnasek. Nietrudno o nieporozumienia z rodzicami, rodzeństwem, na podwórku czy w szkole, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi burza hormonów i konflikt pokoleniowy. Za każdym razem z perspektywy czasu spoglądając z dystansem na niepotrzebne waśnie, stają się one błahe, całkowicie śmieszne i niepotrzebne. O tym właśnie opowiadają w swoim najnowszym spektaklu młodzi aktorzy z Teatru Szydełko.

bajkowa_niedziela_27.01.2019Reżyseria: Dorota Krawczyk
Światło i dźwięk: Sebastian Załęski
Muzyka: Zespół Kasia Skiba i Ja
Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk 
Kostiumy: Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka

Obsada: Jagoda Nowak, Kinga Olejniczak, Dominika Odrozek, Hania Pisarek, Natalia Przybysz, Oliwia Więcław, Kaja Schmidt, Amelia Strączek, Mikołaj Simiński, Weronika Mitrenga, Karina Zając, Marysia Jarząbek, Agata Borowska, Wanessa Krajewska, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Zuzia Jabłońska, Karolina Glaeser. 

Cena biletu: 10 zł

Bilety do nabycia w sekretariacie Domu Kultury
lub przez internet:
Biletyna.pl

UWAGA! System biletyna dolicza 1 zł opłaty manipulacyjnej do każdego biletu zakupionego przez internet!