26 listopada

26 listopada, g. 16oo

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro, Stalówki, Kałamarz i Cyrkiel to najlepsi przyjaciele małego Plastusia. Razem każdego dnia pomagają swojej właścicielce Tosi w codziennych obowiązkach szkolnych. W życiu „piórnikowców” pojawią się również nowi koledzy: Pędzelek, Petronella, Klarcia, samochodzik czy Zosia. Toczą walkę z niegrzecznymi łobuzami z klasy Tosi, Bronkiem i Matyldą. A wszystko to w imię przyjaźni sprawiedliwości.

Jakie inne perypetie czekają naszych bohaterów? Tego dowiecie się przychodząc na spektakl teatru SZYDEŁKO z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

pobrane 

Po sporym sukcesie i ciepłym przyjęciu przez publiczność „Bajki o dwóch królestwach”, „Króla Maciusia I” oraz widowiska „Ludzie i anioły” młodzi aktorzy postanowili zmierzyć się z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny.

To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.

SPEKTAKL ZAJĄŁ II MIEJSCE PODCZAS FESTIWALU TEATRÓW DZIECIĘCYCH „PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI” W KWIETNIU 2017r.

Reżyseria: Dorota Krawczyk.
Światło: Jerzy Bularz.
Dźwięk: Sebastian Załęski.
Kostiumy: Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka,
Scenografia: Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik.

Obsada: Jagoda Nowak, Oliwia Więcław, Oliwia Bienias, Julia Tyborowska, Julia Dylich, Tomek Litawa, Dorota Olechowska, Kinga Olejniczak, Natalia Przybysz, Dominika Odrozek, Karina Zając, Magda Strządała, Wanessa Krajewska, Hania Pisarek, Mikołaj Simiński, Marysia Jarząbek, Wiktor Machnica, Konrad Hałaszko.

 

 

Bilety w cenie 8 zł
do nabycia w sekretariacie Domu Kultury.

lub przez internet:
Biletyna.pl

UWAGA! System biletyna dolicza 1 zł opłaty manipulacyjnej do każdego biletu zakupionego przez internet!