„Niedźwiedź i Masza”

Niedźwiedź i Masza

Na scenie DK Boguszowice zagości legendarna para – Niedźwiedź i Masza! Fantastyczna adaptacja rosyjskiej baśni o zabłąkanej w lesie dziewczynce, która staje się zakładniczką niedźwiedzia. Zespół Państwowego Teatru Lalki ,,Tęcza” ze Słupska stworzył na jej podstawie mądry, pełen inteligentnego dowcipu spektakl na który serdecznie zapraszamy!


Spotkanie obojga bohaterów rozpisane jest na szereg zabawnych zdarzeń, w trakcie których Masza i Niedźwiedź, chcąc nie chcąc (choć bardziej jednak chcąc), wzajemnie się poznają. Nadpobudliwa, przytakująca sama sobie dziewczynka i zwierz o niezwykle ciętym języku są tu gwarantem znakomitych dialogów. Kiedy Maszy udaje się w końcu podstępem wyrwać z leśnego więzienia, dobrze wiemy (dzieci i dorośli), że ta para nie może bez siebie żyć.

Co może się wydarzyć, kiedy mała, trochę zakręcona dziewczynka trafia przypadkiem do gawry brunatnego olbrzyma? Otóż – z niedźwiedziego gara znika kasza. Niby nic nadzwyczajnego, niby „zdarza się” i „stało się”, a jednak ma to zniknięcie daleko idące konsekwencje. Z tych najbardziej znaczących wymienić należy na pewno międzygatunkową przyjaźń, choć raczej tę z rodzaju bardziej skomplikowanych.

PTL TĘCZA na XXV Międzynarodowym Festiwalu „Spotkania” otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską dla Macieja Gierłowskiego za rolę Niedźwiedzia.

Ten spektakl nie ma słabych punktów i jest gwarancją genialnej rodzinnej rozrywki!

Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Tomasz Giczewski

Obsada:
Joanna Stoike-Stempkowska
Ilona Zaremba
Maciej Gierłowski
Mikołaj Prynkiewicz


Sugerowany wiek – od 3 do 10 lat

Bilety:

Przedsprzedaż do 31.03 – 25 zł
W kwietniu – 30 zł

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s