BLISKO MAMY! Baśnie Ludów Ziemi

BLISKO MAMY !
Rozwojowe i artystyczne spotkanie dla Mamy z Dzieckiem
oraz Baśnie Ludów Ziemi – muzyczne opowieści.
25 maja 2019 r. od 16:00 do 19:30
Dom Kultury Boguszowice


Z okazji Dnia Mamy polecamy Pakiet: Baśnie Ludów Ziemi oraz spotkanie rozwojowo – artystyczne, do wyboru spośród 3 wariantów:
* Jak zostać Mamą Mocy – język uczuć i potrzeb – dla Mamy, której Dziecko zapraszamy w tym czasie na plastyczne zabawy, z animatorką Kasią.
* P(a)luszaczki – twórcze zabawy paluszkowe- dla Mamy z Dzieckiem.
* Serce Mamy – plastyczny decoupage – dla Mamy z Dzieckiem.


Bilet obejmuje Pakiet: wybrane spotkanie oraz Baśnie Ludów Ziemi:
Mama z jednym Dzieckiem – 39 zł
Mama z dwójką Dzieci – 49 zł
Mama z trójką Dzieci – 59 zł
Zapraszamy Mamy z Dziećmi w wieku od 4 lat wzwyż
Bilety do kupienia w kasie DKBoguszowice i na portalu Biletyna już po majówce… szczegóły wkrótce

W programie:
Baśnie Ludów Ziemi, które opowiada, śpiewa Aishi Ma, czyli Magda Polkowska: wędrowna bajarka, która przekazuje prastare tradycyjne historie z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz… to mozaika głosu i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy, przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest.
Kupując bilet na Baśnie Ludów Ziemi wybierz w pakiecie jedno z artystyczno-rozwojowych spotkań i spędź z nami wyjątkowe popołudnie:

1. Jak zostać Mamą Mocy – język uczuć i potrzeb, spotkanie z Basią Bielanik ze Szkoły Mocy.
– Twoje dziecko Cię nie słucha?
– Wydaje Ci się, że rozmawiacie w dwóch różnych językach?
– Ludzie mówią, że Twoje dziecko jest niegrzeczne?
– Na myśl o odrabianiu zadań domowych, dostajesz gęsiej skórki?
– W przedpokoju znowu leżą kurtki, a buty nigdy nie stoją równo?
– Nienawidzisz poranków?- Rodzeństwo jest o siebie zazdrosne, dzieci kłócą się i zabierają sobie zabawki?
– Nie rozumiesz i często nie akceptujesz zachowania swojego dziecka?
– Zdarza Ci się wybuchnąć, nakrzyczeć lub z bezsilności sięgasz po klapsy, a kiedy tak się stanie, masz wyrzuty sumienia i poczucie winy, a czasem masz ochotę uciec na bezludną wyspę?

Warsztat inspirowany Porozumieniem bez przemocy jest w stanie przywrócić Ci radość z macierzyństwa nie zmieniając Twojego dziecka ani trochę. Przemiana odbędzie się tylko w Tobie i to w zupełności wystarczy!
Spotkanie poprowadzi Basia Bielanik, która ma MOC, jaką daje jej Porozumienie bez przemocy. Chcę podzielić się tą mocą z Tobą! Prowadzę warsztaty, konsultacje, kursy i piszę książki dla rodziców pragnących zbudować trwałe i pełne miłości relacje ze swoimi dziećmi.
Sala Edukacyjna Ip.
Zabawy dla Dzieci z Animatorką Kasią odbędą się w Sali Kameralnej na parterze.
KUP BILET

2. P(a)luszaczki – twórcze animowane zabawy z Agatą Górny z Bajkowego Pięterka. Wspólne tworzenie pacynek z kreatywnych drucików, ktore ma na celu zwrócenie uwagi na niezwykłe wartości jakie niosą ze sobą wspólne zabawy z wykorzystaniem naszych dłoni i paluszków, szczególnie w obecnych czasach zdominowanych przez multimedia. Zabawy paluszkowe towarzyszyły dzieciom od wieków, są najprostszą metodą wspierającą nie tylko rozwój mowy czy małej motoryki u dzieci, ale również cudownie wzmacniające więź pomiędzy maluchem i rodzicami czy opiekunami. Możemy je wykorzystać w każdej sytuacji: w autobusie, w poczekalni u lekarza, na plaży, przed zaśnięciem, aby zachęcić dzieci do czynności takich jak mycie czy sprzątanie. Spotkanie poprowadzi Agata Górny – twórczyni Bajkowego Pięterka, w ramach którego prowadzi Niepubliczny Punkt Przedszkolny oraz salę zabaw wraz z kreatywną przestrzenią gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i rodziców. Edukatorka zafascynowana alternatywnym podejściem dopedagogiki. W swojej pracy inspiruje się założeniami Pedagogiki Waldorfskiej, Montessori.Bliskie jest jej Porozumienie Bez Przemocy Marshalla Rosenberga.
Sala Plastyczna IIp. KUP BILET

3. Serce Mamy – plastyczny decoupage. Własnoręcznie stworzymy piękną i oryginalną ozdobę w kształcie serca, która wyglądać będzie jak ręcznie malowana. Zapraszamy Mamy z Dzieckiem, razem ozdobimy serce techniką polegającą na dekorowaniu, przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Technika ta wspiera w rozwoju zdolności manualnych, plastycznych i kompozycyjnych, a także przynosi wiele radości i satysfakcji tworzenia. Uczestnicy poznają techniki zdobienia, które w prosty sposób można użyć w domowych warunkach. Spotkanie poprowadzi pasjonatka i artystka rękodzieła Agnieszka Stuchlik z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach, która prowadzi pracownię wikliny i ceramiki, oraz wiele innych kreatywnych zajęć. Ciepła osobowość, sprawne dłonie i umiejętność dzielenia się wiedzą sprawiły, że instruktorka jest zapraszana do współpracy przy różnych ciekawych inicjatywach.
Sala Rękodzieła – II piętro KUP BILET

Organizator: Dom Kultury Boguszowice
Współorganizator: Szałas Rozwoju

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s