Najpiękniejsze arie i duety operetkowe, hity operowe i musicalowe!!

Gala Noworoczna
Teatru Muzycznego.
Najpiękniejsze arie i duety operetkowe,
hity operowe i musicalowe,
pieśni włoskie i neapolitańskie,
piosenki filmowe z repertuaru Jana Kiepury!!!!
W najpiękniejszej „dźwiękowo” sali w mieście!!

Ewelina Sobczyk – sopran
Jarosław Wiewióra – tenor
Natalia Piechowiak – sopran
Chaoran Zuo – tenor

Zapraszamy Państwa na kwartet fortepianowy ARTE Creatura
Anna Ziembik – Kołodziej – skrzypce
SOnia Mitros – altówka
Agnieszka Bator – Skowrońska – wiolonczela
Jakub Gwardecki – fortepian

Arte Creatura Teatr Muzyczny przedstawia widzom najbardziej znane spektakle operetkowe i operowe z repertuaru światowego. Obecnie jesteśmy jedynym profesjonalnym teatrem operetkowym na terenie Śląska i największym niepaństwowym na mapie Polski. Teatr działa od 2005 roku i gromadzi coraz większą rzeszę odbiorców, zyskując ich uznanie wysokim poziomem artystycznym, bogatą scenografią i barwnymi kostiumami. Arte Creatura skupia znakomitych solistów śpiewaków z całej Polski oraz z zagranicy (Austria, Białoruś, Włochy), którzy są nagradzani na międzynarodowych konkursach wokalnych. Solistom towarzyszy kilkunastoosobowa orkiestra złożona z doświadczonych muzyków. Teatr gościł na wielu scenach muzycznych całej Polski (Dzierżoniów, Grudziądz, Kęty, Krosno, Sosnowiec, Tychy, Warszawa, Żory, Żywiec i wiele innych).

Teatr z sukcesem zrealizował 13 tytułów operetkowych i operowych, współpracując w ostatnich latach z uznanymi reżyserami (m.in. Maura Ippoliti z Włoch, Dariusz Taraszkiewicz, Dariusz Niebudek) i dyrygentami (m.in. Dorota Agnoletto z Austrii, Małgorzata Kaniowska, Jan Bogusław Bemben), przez co stale rozwijaja swój potencjał. Naszym konsultantem wokalnym jest znakomity włoski tenor Gioacchino Gitto. Ostatnie projekty: „Kraina uśmiechu” F. Lehara, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Piraci z Penzance” W.S. Gilberta i A. Sullivana były wystawiane po kilkadziesiąt razy każdy. Teatr przedstawił spektakl pt. „Piraci z Penzance” jako pierwszy i jedyny w Polsce z własnym tłumaczeniem libretta. Spektakle były każdorazowo obejmowane patronatem medialnym przez TVP3 Katowice, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, a lokalne firmy wspierały nasze projekty (MaxCom, Tkaniny Zenitex, Leroy Merin, Canea, Stalco).  Teatr był również beneficjentem kilkudziesięciu dotacji ze środków publicznych.

W ciągu ponad dziesięciu lat działalności powstał zgrany zespół pragnący stałego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, a także grupa osób tworzących scenografię, kostiumy, zajmująca się techniką sceny.
Już wkrótce  Arte Creatura Teatr Muzyczny będzie na stałe wystawiał spektakle w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie, a jesienią przedstawimy premierę jednej z najbardziej znanych i uwielbianych operetek pt. „Księżniczka czardasza”  E. Kalmana.

Wiecej informacjii: http://www.artecreatura.art.pl/

Bilety w cenie 30 zł (senior), 40 zł (normalny)
Wkrótce do kupienia na biletyna.pl oraz w kasie Domu Kultury Boguszowice.

Z A P R A S Z A M Y.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s