Odmłodniejesz. Wyprostujesz się. Zredukujesz stres.

 

Ćwiczenia rekreacyjne łagodzą napięcia, poprawiają samopoczucie i pobudzają kreatywność. Pomagają obniżyć poziom stresu, sprzyjają poczuciu równowagi i komfortu. Czas poświęcony własnemu ciału i umysłowi wycisza, korzystnie wpływa na wyobraźnię i wspiera rozwój.
Joga ukierunkowana jest na poszukiwanie łagodności w ruchach, troski o miękkość i elastyczność, bez forsowania się, bez ambicji, bez nadwyrężania mięśni….
Niechaj to, co potrzebuje wzmocnienia zostało zaktywizowane, a co jest zbyt napięte, przemęczone, mogło się rozluźnić.
Ważny jest nie tylko cel, jakim jest wykonanie konkretnej asany, ale przede wszystkim odczuwanie ciała i sposób jej wykonania…
JAK REAGUJE CIAŁO? Gdzie się napina? Jakie potrzebne jest tempo i zakres aby czuć się dobrze w danej asanie? To są ważne pytania i na nie szukamy odpowiedzi podczas praktyki JOGI.
W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno osoby, które już wcześniej zetknęły się z jogą, jak również te początkujące każda z osób wykonuje asany we własnym tempie i według własnych możliwości.
INDYWIDUALNE PODEJŚCIE do każdej osoby jest możliwe dzięki kameralnej atmosferze i małej grupie (max 10 osób).

CO ZYSKUJESZ dzięki takiemu podejściu?
Podczas praktyki jogi odczuwasz i oddziałujesz na wszystkie części ciała, rozciągając i tonizując mięśnie. Następuje poprawa krążenia, a kręgosłup i stawy utrzymywane są w funkcjonalnej ruchomości. RELAKS usunie napięcie i przyniesie odpoczynek całemu ciału. Wszystkiego czego potrzebujesz do praktyki przez ten czas jesteś Ty sam/a.
CO MOGĄ DAĆ CI ZAJĘCIA  JOGI?
– odprężysz się i zregenerujesz siły
– wzmocnisz ciało i wyciszysz umysł
– uwolnisz zbędne napięcia
– doświadczysz swojego ciała
– wsłuchasz się w rytm oddechu
– będziesz miał/a możliwość poznać czym jest joga lub pogłębić praktykę, jeśli już wcześniej ćwiczyłaś

Zapraszamy na dwie grupy
Relaks
grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: środy, 19:00 – 20:15
opis zajęć: Ćwiczenia rozciągające z elementami jogi, oddechowe, relaksacja, poprawa kondycji i sprężystości ciała, odzyskanie witalności i odprężenie, trening dna miednicy.
cena: 50 zł/m-c

Relaks 50+
grupa wiekowa: od 50 lat

Zajęcia: wtorki, 10:30 – 11:30
opis zajęć:
 Rozciąganie i wzmacnianie: ćwiczenia oddechowe przy muzyce, relaksacja, poprawa kondycji i sprężystości ciała, odzyskanie witalności i odprężenie.
cena: 20 zł/m-c

 

Jogę prowadzi: Zosia Machowska.
Swoją praktykę rozpoczęła w 1998 roku.
Od tamtej pory zainteresowana tematyką jogi uczestniczyła w warsztatach i szkoleniach związanych z jogą i ruchem ( szkolenie Zdrowy Kręgosłup, Joga dla Kobiet w Ciąży, Gimnastyka kompensacyjno korekcyjna, Joga i medytacja dla Dzieci, kurs instruktora rekreacji ruchowej ćwiczenia psychofizyczne, kurs keralskiego masażu relaksacyjnego, wykonywania zabiegu Marmy oraz wielu innych warsztatach i seminariach związanych z pogłębieniem praktyki własnej). Organizatorka warsztatów Feldenkraisa w Rybniku.
Współpracę z Pracownią Kinezis rozpoczęła w 2005 roku dzieląc się swoją pasją jaką jest joga i związany z nią styl życia.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s