Zajęcia w nowym roku szkolnym!!

Wszystkie poniższe informacje dotyczą roku szkolnego od 1 września 2018 roku do czerwca 2019 roku. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Wszelkie potrzebne regulaminy i deklaracje znajdziecie Państwo pod tym linkiem
Kwestie opłat za zajęcia wyjaśni Państwu ten link

Zapraszamy!

MUZYKA

Są takie instrumenty, o których się marzy. Jednym z nich na pewno jest gitara – symbol muzyki rozrywkowej XX wieku. Innym – głos, zdolny wyśpiewać to, co gra w głowie i w sercu. Spotkanie z dźwiękiem to zawsze spotkanie z innym światem, uchylenie bram nieśmiertelnej krainy muzyki.

APPASSIANATO
Grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: poniedziałek od godz. 18.30
Chór wykonujący muzykę gospel, rozrywkową, poważną oraz sakralną. Zajęcia mają charakter rozwijania pasji. Wielogłosowe harmonie kształtują słuch muzyczny, rozwijając umiejętności wokalne.
Prowadząca: Mirela Szutka
Cena: 20 zł

GRA NA GITARZE
Grupa wiekowa: od 7 lat
Zajęcia: wtorki, czwartki lub piątki według indywidualnych ustaleń z instruktorem
Grupowe zajęcia z podstaw gry na gitarze. Zajęcia mogą mieć charakter przygotowania do podjęcia nauki w szkole muzycznej.
Prowadzący: Michał Husak
Cena: 90 zł

MUZYKA ELEKTRONICZNA
Grupa wiekowa: od 8 do 12 lat
Zajęcia: w poniedziałek od 16:00 do 18:00
Tworzenie upcyklingowych instrumentów oraz nietypowych rzeźb i figurek. Zajęcia dla dzieci z niepowstrzymywalną wyobraźnią oraz zdolnościami manualnymi.
Prowadzący: Tomasz Manderla
Cena: 20 zł

 

HOBBY

Hobby uwalnia umysł – cudownie jest mieć coś tak własnego i tajemniczego. Odprężenie i zmęczenie są ze sobą powiązane – to sekret odpoczynku, który wypełnia człowieka nowymi siłami i radosnym nastawieniem do siebie i świata.

MAMO, TATO NUDZE SIĘ!
Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 3 do 5 lat
Zajęcia: czwartek od 16.00 do 16.45
Zabawy animacyjne, ruchowe, manualne, plastyczne i edukacyjne, które można wykorzystać jako ciekawą i rozwijającą formę spędzania czasu z dzieckiem.
Prowadząca: Katarzyna Ryszka
Cena: 30 zł

MIĘDZYPOKOLENIOWE ZMAGANIA PRZY STOLE
Zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych
Zajęcia: środa od 16.00 do 20.00
Gra królów w najlepszym wydaniu: teoria debiutów, taktyka, klasyczne zakończenia gry… Rozwijanie pamięci, uwagi, logicznego myślenia, konsekwencji i wytrwałości w działaniu.
Prowadzący: Wiesław Miłkowski
Cena: 10 zł

FAUN
Grupa wiekowa: od 8 lat
Zajęcia: czwartek, od 16:00 do 19:00
Plansze, pionki, kostki, karty – zabawa z Mistrzem Gry, która pozwala odnaleźć swoje wyjątkowe miejsce wśród wygranych. Klasyka i nowości świata gier (nie tylko) planszowych.
Prowadzacy: Piotr Zając
Cena: 5 zł

ENTER
Zajęcia komputerowe dla osób dorosłych i seniorów w formie czteromiesięcznego kursu.
Zajęcia:
Grupa I: (informacja wkrótce)
Grupa II: (informacja wkrótce)
Zajęcia komputerowe dla osób dorosłych oraz seniorów. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z obsługą komputera, Internetu i podstawowych programów pakietu Office.
Cena: 40 zł za kurs

 

REKREACJA

Im słabsze ciało, tym silniej nami rządzi.
Jean-Jacques Rousseau

Ćwiczenia relaksacyjne przez wielu specjalistów zostały uznane za skuteczne w leczeniu nadmiernego stresu. Pomagają obniżyć napięcie mięśniowe oraz złagodzić napięcie psychiczne. Przeciwdziałają stanom lękowym, doraźnie poprawiają samopoczucie, korzystnie wpływają na sen. Regularne uprawianie ćwiczeń relaksacyjnych zmniejsza nadciśnienie, poprawia funkcjonowanie serca i przyczynia się do lepszej pracy żołądka. Za pomocą ćwiczeń relaksacyjnych możemy też wpływać na funkcjonowanie naszej wyobraźni i procesów myślenia.

RELAKS
Grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: środy o 19.15
Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające z elementami jogi. ćwiczenia oddechowe, relaksacja, poprawa kondycji i sprężystości ciała, odzyskanie witalności i odprężenie, trening dna miednicy.
Prowadząca: Zofia Machowska
Cena: 50 zł / wejściówka 15 zł

RELAKS 50+
Grupa wiekowa: od 50 lat
Zajęcia: wtorek o 10.30
Rozciąganie i wzmacnianie: ćwiczenia oddechowe przy muzyce, relaksacja, poprawa kondycji i sprężystości ciała, odzyskanie witalności i odprężenie.
Prowadząca: Zofia Machowska
Cena: 20 zł / wejściówka 5 zł

RELAKSACJA DŹWIĘKOWA
Praktyka głosu, ciała i oddechu wypływająca z natury ludzkiego ciała, oparta na osobistym doświadczeniu, wspierająca uwalnianie napięć, emocji i stresu ku poczuciu źródła.
Warsztaty w rytmie comiesięcznym.
Czas trwania: 3 godziny
Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Domu Kultury.
Prowadząca: Mariola Rodzik – Ziemiańska

ZUMBA
Grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: poniedziałek o 19.30
Łączenie prostych kroków tanecznych, kombinacji ruchów i rytmów latynoskich. ZUMBA to fuzja tańca i aerobiku, kształtująca sylwetkę, poprawiająca kondycję i wyzwalająca potężne dawki pozytywnej energii.
Cena: 50 zł / wejściówka 15 zł (płatne u instruktora)

 

TANIEC

Taniec to radość. Skupia myśl na chwili obecnej, nie pozwala wybiegać dalej niż 30 sekund. Dlatego jest zen. Taniec jest dyscypliną. Mieszka w głębi mięśni, choć o tym nie wiesz. Jest tajemnicą. Taniec to rozmowa. Uczy szacunku i zaufania na odległość ręki. Dlatego taniec jest emocją.

RYTMIKA
Grupa wiekowa:  3-4 lata
Zajęcia: poniedziałki od 17.00 do 17.30
Ćwiczenia i zabawy rytmiczne. Podstawy baletu i gimnastyki artystycznej w przystępnej formie. Stały kontakt z muzyką klasyczną.
Prowadząca: Magdalena Starzec
Cena: 25 zł

BALET
Grupa wiekowa:  5-7 lat / 6-8 lat
Zajęcia: grupa 1 (młodsza): wtorki od 16.00 do 17.00 cena: 30 zł
Grupa 2 (młodsza): wtorki od 17.00 do 18:00 – grupa średniozaawansowana cena: 40 zł
Grupa 3 (starsza): wtorki od 18:00 do 19:00 – grupa średniozaawansowana
Podstawy baletu, tańca modern i elementy neoklasyki w przystępnej formie. Interpretacja muzyki, elementy skoczne, akrobatyczne oraz stały kontakt z muzyką klasyczną.
Prowadząca: Magdalena Starzec

TANIEC JAZZOWY
Grupa wiekowa: 5-7 lat / 8-12 lat
Zajęcia: grupa 1 (młodsza): piątki o godz. 17:00  cena: 30 zł
Grupa 2 (starsza): poniedziałki i piątki od godz. 16.00 do 17.00 cena: 40 zł
Podstawy tańca jazzowego w przystępnej formie. Ćwiczenia rytmiczne, akrobatyka, elementy skoczne, interpretacja muzyki jazzowej.
Prowadząca: Magdalena Starzec

HIP-HOP
Grupa wiekowa: 7-10 lat / 11-15 lat
Zajęcia: Jednorożce (grupa młodsza): czwartki od 17.00 do 18.30
Krejzole (grupa starsza): czwartki od 18.30 do 20.00
Street dance (hip-hop, locking, popping, wacking, clip dance) dla początkujących. Choreograficzne układy grupowe dla dzieci i młodzieży.
Prowadząca: Paulina Kotowska
Cena: 35 zł

 

TEATR

Teatry to największa duma Domu Kultury w Boguszowicach. Wielokrotni laureaci przeglądów, doceniani przez publiczność, chętnie zapraszani w gościnę, a także nieodmiennie gorąco oklaskiwani w swojej siedzibie.

Małe Formy Teatralne, Together, Supeł, Supełek i Fik-Mik tworzą dzieci, których wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Młodzi aktorzy uczą się z wielkim zaangażowaniem, a nabyte umiejętności wykorzystują w przedstawieniach, wieńczących kolejne lata współpracy ze wspaniałymi instruktorkami.

Grupy teatralne powstawały jako odpowiedź na zainteresowanie tą formą rozwoju pozaszkolnego obserwowane u kolejnych roczników młodych ludzi. Teatr w Domu Kultury w Boguszowicach to sposób na dorastanie – to rozwój, który trwa.

SUPEŁ

Grupa wiekowa: od 13 lat
Zajęcia skierowane do młodzieży posiadającej już jakieś doświadczenia ze sceną. Uczestnicy pracują nad warsztatem, nieustannie poszerzając swoje możliwości sceniczne i rozwijając umiejętności aktorskie.
Prowadzący: Izabela Karwot i Michał Sabat
Cena: 30 zł

SUPEŁEK
Grupa wiekowa: od 8 lat
Supełek czerpie z rozmaitych form i technik, nieustannie rozwijając umiejętności młodych aktorów. Łączenie teatru cienia, pracy z lalką i teatru tańca to sposób na wydobycie emocji i przetworzenie ich w sceniczną opowieść.
Prowadzący: Izabela Karwot i Michał Sabat
Cena: 30 zł

FIK-MIK
Grupa wiekowa: powyżej 8 lat
Dziecięcy zespół teatralny, który umożliwia uczniom szkół podstawowych zapoznanie się ze sztuką aktorską. Zajęcia łączą elementy różnych technik i form teatralnych: teatru słowa, ruchu czy tańca. W ich skład wchodzą również warsztaty ze specjalistami różnych dziedzin.
Prowadzące: Izabela Karwot i Anna Literacka
Cena: 30 zł

MAŁE FORMY TEATRALNE
Grupa wiekowa: od 6 lat do 8 lat
Dziecięcy zespół teatralny, który umożliwia uczniom szkół podstawowych zapoznanie się ze sztuką aktorską. Zajęcia łączą elementy różnych technik i form teatralnych: teatru słowa, ruchu czy tańca. W ich skład wchodzą również warsztaty ze specjalistami różnych dziedzin.
Prowadzące: Anna Literacka
Cena: 30 zł

Spotkanie organizacyjne wszystkich grup teatralnych 5.09 o godzinie 18.00
Spotkanie organizacyjne 5.09 o godzinie 19.00 dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z teatrem.

TEATR KORZENI 50+
Cotygodniowe spotkania grupy seniorów, w ramach których wspólnie stworzymy przestrzeń do wyrażania siebie w żywym teatrze poszukując inspiracji i drogi osobistego rozwoju poprzez obrzędy i performance artystyczne.

GŁOS I ODDECH TEATRU
Zajęcia wspierające istniejące grupy teatralne w pogłębianiu praktyk scenicznych poprzez aktywne ćwiczenia oparte na osobistym doświadczeniu głosu, ciała i oddechu, jako narzędzi teatralnego wyrazu.
Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Domu Kultury.
Prowadząca: Mariola Rodzik – Ziemiańska

 

RĘKODZIEŁO

Tworzenie czegoś z niczego – magia! Albo… rękodzieło. Umiejętność wyczarowywania rzeczy pięknych daje ogromną satysfakcję, rozwija zdolności manualne oraz pozwala wyciszyć się i naładować emocjonalne akumulatory na cały tydzień.

WIKLINA
Grupa wiekowa: od 16 lat
zajęcia: wtorek od 16.00 do 20.00
Zapoznanie z materiałami plecionkarskimi i podstawami warsztatu wyplatania wikliny. Podczas zajęć powstają kosze i koszyki użytkowe, tace na bazie sklejki oraz elementy dekoracyjne (anioły, lampiony, wieńce).
Prowadząca: Agnieszka Stuchlik
Cena: 50 zł / wejściówka 20 zł

RĘKODZIEŁO
Grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: piątek od 16.00 do 20.00
Podstawowe techniki decoupage: metoda serwetkowa, papier ryżowy, spękania, pasty strukturalne, masy plastyczne, stęple, efekty starego lustra i skóry. Podczas zajęć wykonamy zdobienie wosku, szkła i drewna.
Prowadząca: Agnieszka Stuchlik
Cena: 50 zł / wejściówka 20 zł

KRAINA ZRĘCZNYCH ŁAPEK
Grupa wiekowa: od 6 do 12 lat
Zajęcia: czwartek od 15.30 do 17.00
Szycie i ozdabianie toreb, malowanie bez użycia pędzla czy tworzenie wełnianych obrazów pozwala wyrobić dokładność, uczy koncentracji i skupienia. Zajęcia rozwijają zdolności manualne i kreatywność uczestników.
Prowadzące: Agnieszka Stuchlik
Cena: 30 zł

CERAMIKA

Środa
6-7 lat – 15:30 – 16:30
I grupa 8-12 lat 16:30 – 18:00
I grupa młodzież 13 lat i dorośli -18:00-20:00

Czwartek
II grupa 8-12 lat 17:00-18:30
II grupa młodzież 13 lat i dorośli 18:30-20:30
Podstawowe techniki ceramiczne, formy płaskie i przestrzenne, wylepianie z masy ceramicznej oraz odlewy. W ramach zajęć zapewniamy materiały ceramiczne, szkliwa, narzędzia oraz wypał ceramiki.
Prowadząca: Agnieszka Stuchlik
Cena: 30 zł dzieci, 60 zł dorośli / wejściówka 20 zł

ŁONACZYNY Z AGĄ
Nowość!
Warsztaty „Łonaczymy z Agą” to sobotnie przedpołudnie na relaks i kreatywne spędzenie czasu
Terminy:
20.10.2018 – decupage- herbaciarka
17.11.2018 – wykonanie wieńca adwentowego
15.12.2018 – wykonanie stroika bożonarodzeniowego
Cena: 60 zł
Prowadząca: Agnieszka Stuchlik

 

SZTUKA

Poświęcanie czasu doskonaleniu umiejętności artystycznych przynosi radość obcowania z pięknem, rozwija wrażliwość. Na tych zajęciach spotykają się ludzie pełni pasji, patrzący na świat w podobnie niezwykły sposób.

PLASTYKA
Grupa wiekowa: od 6 lat / od 8 lat / od 13 lat
Zajęcia:
Grupa I: wtorek od 16.30 do 17.30
Grupa II: wtorek od 17.30 do 19.00
Grupa III: wtorek od 19.00 do 20.30
Podstawy rysunku ołówkiem, węglem i tuszem, scrapbooking, collage oraz zdobienie różnych powierzchni. Zapewniamy materiały i przybory plastyczne.
Prowadząca: Aleksandra Zawadzka
Cena: 30 zł

RYSUNEK, MALARSTWO
Grupa wiekowa: od 13 lat
Zajęcia: czwartek od 16.30 do 18.00
Nauka malarstwa i rysunku artystycznego węglem, tuszem i grafitem. Zajęcia mogą mieć charakter przygotowania do podjęcia nauki na kierunkach artystycznych.
Prowadząca: Elwira Zembrzuska
Cena: 40 zł/ wejściówka 20 zł

RZEŹBA
Grupa wiekowa: od 16 lat
Zajęcia: wtorek od 16.30 do 20.30
Podstawy pracy z różnymi materiałami: rzeźbienie w drewnie, odlewy gipsowe, modelowanie w glinie. Możliwość ekspozycji wykonanych prac w przestrzeni Domu Kultury Boguszowice.
Prowadzący: Janusz Kurtek
Cena: 40 zł

Dom Kultury Boguszowice zastrzega sobie prawo do zmian w organizacji w/w zajęć.

 

nbklkjbkmm,klhikbmn

lkmjnkjhkljnk5a67b4e9be24e

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s