Zapraszamy na FINAŁ inicjatywy!

28 października Finałowa FLAMA – zapraszamy wszystkie Kobiety z rodzinami i przyjaciółmi na ucztę którą przygotujemy wspólnie w gronie Kobiet.

Projekt dedykowany jest Kobietom, realizowany przez Kobiety. Ma na celu zbliżenie się do piękna kobiecości, wspieranie jej i rozwój.

Podczas uczty zagra:

Formacja „ZAWIAŁO” zrodziła się z zamiłowania do muzyki etnicznej i historii Słowian, szczególnie do pieśni tradycyjnych Ziem Karpackich i Bałkanów a także polskiej muzyki i poezji dwudziestolecia międzywojennego, oraz pieśni Romów.
Muzyka Zawiało to dźwięki aranżowane przez wszystkich członków zespołu, nasycone głębokimi emocjami. Podczas koncertów muzycy tworzą barwny klimat, który staje się ważnym punktem, granej przez nich muzyki. „Swoją muzyką potrafią zachwycić nie tylko miłośników folku, ale także słuchaczy gustujących w zupełnie innych klimatach” (rasm). Zawiało świetnie wpasowuje się w duże i małe sceny, a także jest doskonałym ubarwieniem imprez plenerowych. Formacja „ZAWIAŁO” powstała w 2009r., a na swoim koncie ma różnorodne projekty: Folk Free Music, Zawiało RETRO, spektakl “ To Nie Koniec Świata”, Elektrycerze. Zawiało towarzyszy wielu inicjatywom społecznym i kulturalnym, do dnia dzisiejszego wystąpiło na wielu scenach Polski południowej i Niemiec wschodnich.

WCIĄŻ TRWAJĄ ZAPISY na ostatnie z cyklu warsztaty dla kobiet z różnych pokoleń!

 

13 października


18:00 – 19:30 – Przebudzenie Głosu
19:30 – 21:00 – Przebudzenie Głosu

Zapisy:
Imię i Nazwisko, z hasłem „FLAMA” wyślij na:
e-mail: dkboguszowice@gmail.com,
sms: 503 070 813
lub zgłoś się osobiście w sekretariacie DK Rybnik – Boguszowice.
Warsztaty są BEZPŁATNE!

Dla każdej kobiety przygotowaliśmy 3 rodzaje warsztatów: „Gimnastyka Żeńska”, „Roztańczone Biodra” i „Przebudzenie Głosu”.
Spotkania warsztatowe odbywać będą się w piątki.
Zapraszamy na zajęcia:

 
Flama to ogień, a w starodawnym języku to kochanka. Kobiecość to pełen wachlarz emocji, tańczących jak mieniący się obraz w kalejdoskopie. Wsłuchując się w płomień kobiecości, odkrywamy kolejne jej odcienie, aby w pełni zjednoczyć się z sobą…

„FLAMA” realizowana jest przez Szałas Kobiet w ramach projektu „Boguszowickie Podwórko” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – „Dom Kultury Plus Inicjatywy Lokalne 2017”.
www.facebook.com/SzalasKobiet
——————————————————————————–
Zapraszamy KOBIETY w każdym wieku!

Do ćwiczeń potrzebne będą: mata, koc i wygodny strój (nie koniecznie sportowy, może z chustą lub spódnicą), taki w którym czujesz się najlepiej.
Szczegóły: 503 070 813

Więcej o metodach pracy z ciałem, głosem i oddechem, w trzech punktach:

1. „Roztańczone biodra”:
– Dlaczego biodra?
Biodra to pełnia. Obfitość i płodność. W biodrach tkwi moc i wewnętrzna siła. Wprawiając je w ruch, wyzwalamy twórczą energię, radość, przyjemność, szczęście.
– Dla kogo?
Dla kobiet pragnących świadomie poczuć swe biodra, rozruszać i roztańczyć je. Dla kobiet pragnących odkryć swą naturę, poczuć źródło swych działań i uwolnić napięcia, zrelaksować się w tańcu. Stęsknionych swobody i naturalnej dzikości. Zwolenniczek aktywności, która wypływa z serca, a nie z głowy.
– Podczas warsztatu:
Rozbudzimy ciało, wyzwalając energię i endorfiny.
Ze swobodą i lekkością uwolnimy ciało od napięć i stresów. Energiczna muzyka zaniesie nas w różne zakątki świata. Z tanecznej podróży zaczerpniemy siłę, radość i przyjemność.
Wprawimy biodra w ruch: delikatny, subtelny, mocny, stanowczy, urywany, płynny, zmysłowy, dynamiczny, energiczny. Wytańczymy obfitość. Poczujemy dzikość i swobodę. Rozkołyszemy się w zmysłowości i wolności. Każda z nas odkryje swój naturalny biodrowy rytm. A potem zrelaksujemy się i zwizualizujemy wytańczone marzenia.
– Zalety pracy z biodrami/ciałem:
Odkrycie źródła działań i kreatywności. Pogłębienie kontaktu z ciałem i emocjami, spoglądanie z uważnością na swoje potrzeby i pragnienia, uwalnianie ciała od napięć i stresów, wyzwalanie energii twórczej i endorfin za pomocą ruchu bioder. Zaakceptowanie i polubienie swojego ciała, przełamanie wstydu – czerpanie radości z dzikości i zmysłowości w tańcu.

2. „Żeńska gimnastyka słowiańska”

To rytuał ćwiczeń, który działa jak psychoterapia ciała, jako całościowy system odnowy i odblokowywania energii oparty na słowiańskim dziedzictwie etnicznym. W niczym nie ustępuje wschodnim praktykom, takim jak joga czy tai chi, a przez to, że ma słowiańskie korzenie jest najbliższy duszy i energii słowiańskich kobiet.
Co daje kobiecie? – to ćwiczenia podczas których intensywnie posługujemy się mięśniami naszych bioder, brzucha, rąk, pleców.
Praktyka ta jest dynamiczna, poprawia naszą kondycję, łagodzi stres, pomaga rozładowywać napięcia. Jako że jest to praktyka kobieca, jej cechami są miękkość i przepływanie z pozycji w pozycję, szczególnie wspiera nasz kręgosłup i mięśnie wokół, zwiększa się elastyczność i poczucie lekkości w ciele. Witaj piękna kobieca figuro!
* Zalety słowiańskiej gimnastyki dla kobiet:
– korekcja postawy, prosty kręgosłup, wzmocnienie mięśni i stawów, ciało staje się bardziej plastyczne, pełne wdzięku i siły,
– korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, normalizacja ciśnienia krwi, odmłodzenie dzięki regeneracji ciała i oczyszczeniu kanałów energetycznych, odzyskanie witalności i sprężystości ciała,
– profilaktyka i pomoc w leczeniu „kobiecych chorób” (PMS, niepłodność, menopauza) poprzez wyregulowanie poziomu hormonów; przygotowanie do porodu i ułatwienie procesu porodu
– normalizacja procesu przemiany materii; harmonijne, kobiece proporcje ciała,
– zwiększenie przyjemności seksualnej i ożywienie intymnych związków dzięki rozbudzeniu wewnętrznej energii,
– zdobycie umiejętności samoregeneracji, bycia w kontakcie z samym sobą i jedności ze światem, która ułatwia pozostanie w formie i dobrym nastroju,
– harmonizacja w rodzinie na poziomie psychicznym i fizycznym,
– odkrycie przyrodzonych sposobów realizacji siebie w życiu poprzez poznanie słowiańskiej symboliki i rozwinięcie pamięci przodków,
– pozytywny wpływ na relacje z bliskimi; zwiększenie poczucia własnej wartości,
– odnalezienie własnej drogi: do siebie, szczęśliwej rodziny; realizacja własnych celów i marzeń.
3. „Przebudzenie głosu”:
– Dlaczego głos?
Głos to cudowny dar, dzięki któremu wyrażamy emocje i dzielimy się sobą ze światem.
– Dla kogo?
Dla każdego kto pragnie wyrażać siebie głosem, bez względu na zdolności, czy wyuczone techniki.
– Podczas warsztatu:
Poruszamy ciało, oddech i głos. Z łagodnością wydamy z siebie naturalne dźwięki szukając swojej pieśni, pełnej emocji, otwierając się na nasz prawdziwy głos. Inicjując dźwięki stworzymy wspólną przestrzeń dla śpiewu, pełnego twórczej energii, uwalniającej i oczyszczającej.
– Zalety pracy z głosem:
Wydobycie naturalnego głosu wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę. Jest swoistym prysznicem dźwiękowym, oczyszczającym nasze zastoje i otwierającym nas na poszukiwanie nowych inspiracji. Móc śpiewać to jakby narodzić się na nowo, a śpiew naszej natury przynosi wiele radości z wspólnego przebywania pośród dźwięków i uwalnia wiele emocji, na które nie zawsze pozawalamy sobie na co dzień… Odkrycie naturalnego głosu prowadzi nas do głębi wiedzącej kobiety w nas.
———————————————————————-
Warsztaty poprowadzą wykwalifikowane instruktorki:
„Roztańczone Biodra” – Agnieszka Pietrzok poprowadzi taniec spontaniczny, współzałożycielka krakowskiego zespołu Caramel Belly Dance. To w nim zgłębiała tajniki klasycznego tańca orientalnego, dzięki niemu dała się porwać folklorowi arabskiemu i poczuła, jak bije jej cygańskie serce. To z Karmelkami organizuje Cracow Orient Festival. Wciąż się rozwija i odkrywa w tańcu swe kolejne kobiece oblicza. Wielość i różnorodność tanecznych doświadczeń stanowią fundament, na którym tworzy swój własny, niepowtarzalny warsztat.

„Gimnastyka Słowiańska” – Ewa Zimoń poprowadzi żeńską gimnastykę, nauczycielka jogi klasycznej i gimnastyki słowiańskiej dla kobiet. Prowadzi własne zajęcia w Domu Kultury w Rybniku Boguszowicach i Niedobczycach. Ukończyła studia z rekreacji ruchowej i turystyki na Wydziale Turystyki i Promocji Zdrowia w Żywcu, a także kurs instruktora ze specjalnością HATHA JOGI w Częstochowie. Gimnastyki słowiańskiej uczyła się na warsztatach z certyfikowaną nauczycielką słowiańskich ćwiczeń w tradycji białoruskiej. Dziewięcioletnia praktyka ćwiczeń z własnym ciałem i umysłem pozwala jej prowadzić i tworzyć własne unikatowe zajęcia i warsztaty dla osób chętnych i poszukujących odkrywania siebie na nowo.

„Przebudzenie Głosu” oraz rozmowy o zdrowym żywieniu – Mariola Rodzik-Ziemiańska – Trenerka trwałego rozwoju oraz warsztatów pracy z głosem i oddechem; instruktorka zajęć artystyczno-rozwojowych dla dzieci w Fundacji EDF Polska; aktorka, poetka i wokalistka formacji „ZAWIAŁO”; animatorka kultury w „PORCIE SZTUKI”; prowadząca warsztat przebudzenie głosu w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM;
Absolwentka Szkoły Trenerów Trwałego Rozwoju ECO21 w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu warsztatów śpiewaczych i aktorskich. Realizatorka wielu projektów artystyczno-społecznych, warsztatów rozwojowych, koncertów i wydarzeń kulturalnych.
Nominowana do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2007 i 2016 w dziedzinie Kultura. Nagrodzona w 2013r. przez Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za pobudzanie świadomości kulturalnej i wrażliwości na sztukę oraz wspieranie rozwoju grup artystycznych i indywidualnych twórców.

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s