1-8.06.2018 Kinolub

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w naszej jednostce! Zapraszamy w sobotę 2 czerwca o 16.00 na pasmo krótkometrażówek „Wśród swoich” – wstęp na seans jest bezpłatny!

Krótko o tym, co będziemy mogli zobaczyć: rodzina to również inni ludzie należący do niej z wyboru jak w przypadku chłopca, który przez przypadek staje się częścią szalonej rosyjskiej rodziny („Przybysz”), a także Candela pokazująca świat niewidomemu Tito („Kolory”). Rodzina to także chwile zwątpienia, gdy nie zauważamy innych („Zagrajmy!”) czy lekcja odpowiedzialności („Piłka”). Projekcja trwa 81 minut, przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia.

Poniżej parę słów o festiwalu od organizatorów:

KINOLUB to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w czerwcu w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych ośrodkach wiejskich.

W programie festiwalu znajdują się najnowsze filmy z całego świata tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży, prezentowane i nagrodzone na międzynarodowych festiwalach.

Na program składa się łącznie 58 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. Prezentowane filmy są mądre, zrozumiałe i wartościowe pod względem estetycznym i etycznym. Ukazują dzieci i młodzież w sytuacjach, z którymi młodzi widzowie mogą się utożsamiać, w relacjach rówieśniczych oraz w kontaktach z dorosłymi i ich światem. Uczą budowania przyjaźni i rodzinnych więzi, podejmowania dobrych i świadomych wyborów oraz postaw prospołecznych. Ponadto zabierają w podróż po kulturach innych narodów.

Wizyta na festiwalu to doskonała okazja do poznania kina łączącego wartości artystyczne z edukacyjnymi.

Wstęp na wszystkie projekcje jest BEZPŁATNY.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja IKS z siedzibą w Busku-Zdroju. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji znajdziecie na: www.kinolub.pl

W ramach festiwalu będzie także można u nas zobaczyć film „21 dni później” (21 days later), reż. Maryam Naghibi (Iran, 2017) w piątek 1 czerwca o 20.00 przed Domem Kultury (kino plenerowe) na zakończenie Średniowiecznego Festynu Rodzinnego. Oprócz tego 4 i 5 czerwca odbędą się seanse zorganizowane dla szkół i przedszkoli.